Balti riikide ühine jäähokiliiga sel hooajal ei alusta
09.09.2019
Algse plaani järgi pidi 2019/2020 hooajast startima Balti jäähokiliiga, kus mängivad 2 jäähokiklubi Eestist, 4 hokiklubi Lätist ja 2 hokiklubi Leedust. Klubide valmisolematuse tõttu kolme Balti riigi ühisliiga sel hooajal ei alusta.

"Peamise põhjusena tuleb välja tuua Coolbet Hokiliiga klubide valmisolematust veel liigaga liituda. Tänase päeva seisuga ei andnud nõusolekut ükski Eesti klubi ja Leedust nõustus osalema üks klubi. Arvestades kokkulepitud liiga formaati, see  organiseerivaid osapooli ei rahuldaks. Tulevikus loodame meie klubidega koostöös jõuda sinnamaani, et klubid tunneksid end kindlana liitumaks Balti Hokiliigaga ning tuua kodupublikuni rohkem rahvusvahelisi ja kõrgetasemelisi hokimänge," kommenteeris Eesti Hoki tegevjuht Rainer Komi.

Olenemata ühise Balti jäähokiliiga ära jäämisest peetakse Tallinnas novembris aastaid toimunud Balti riikide jäähokiturniir, eelmisel aastal "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup". Turniiri korraldamise idee taga oli nii kolme riigi koostöö tihendamine kui hiljem ka ühise Balti riikide klubide turniiri loomine. Sel aastal toimub "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" Tallinnas 7.-10.11.2019 Tondiraba Jäähallis.

"Liiga loomise ideest lõpuni loobutud siiski ei ole, sest selles nähakse Balti regioonis suurt potentsiaali. Tulenevalt tekkinud olukorrast on idanema pandud idee mängida algaval hooajal siiski läbi paaripäevane turniir klubidele, et esimene koos mängimise kogemus kätte saada. Hoiame hokisõpru kindlasti arengutega kursis," lisas Komi.

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI