Eesti jäähokikoondis alistas MM-il Ukraina 2:0
23.04.2018
Eesti jäähokikoondis alistas MM-i I divisjoni B*grupi turniiril Kaunases teise päeva avakohtumises Ukraina tulemusega 2:0 (2:0, 0:0, 0:0). Kahe mänguga on Pääsukestel tabelis neli punkti.

Avamängus lisaajal Jaapani paremust tunnistama pidanud Eesti läks Ukraina vastu juba 39. sekundil Robert Rooba väravast juhtima, eeltöö väravale tegid Andrei Makrov ja Lauri Lahesalu. Kümnendal minutil viskas Vadim Vasjonkin teise värava, söödupunktid teenisid Marko Kettunen ja Artjom Gornostajev.

Nullimängu teinud Eesti koondise väravavaht Villem-Henrik Koitmaa tõrjus 33 pealeviset. Pääsukesed sooritasid Ukraina väravale samuti 33 pealeviset.

MM-i avamängus sai Ukraina kindla 3:0 võidu Rumeenia üle.

“Tulemus oli suurepärane ja mäng oli suurepärane. See on täpselt see stiil, mida peame siin tasemel mängima. Väga targalt ja tugevalt mängisime oma kaitsemängu ja kui momendid tulevad, kasutame võimalused ära,” rääkis koondise peatreener Jussi Tupamäki ERR-ile.

“Meie eesmärk oli, et mõtleme, et mäng on 0:0 ja mängime täpselt samamoodi, nagu alustasime,” rääkis Tupamäki, kuidas viimaseks kolmandikuks valmistuti. “Kui hakkame midagi muutma, läheb raskeks.”

Eestil on kahe mänguga nüüd teenitud neli punkti. “Kui aus olen, siis seda ma ei oodanud. Aga kui nüüd siin olen ja näen, kui palju mängijad on juurde pannud ja kui hea ühine vaim meil on… see on mängijatelt suurepärane töö. Aga kolm mängu on veel minna,” ütles Tupamäki.

Eesti koondise väravasuul tegi hea mängu Villem-Henrik Koitmaa, kes tõrjus 33 pealelööki. “Kõige keerulisem hetk oli kõige esimene pealevise, sellest alates oli nagu robootika, pea lülitas välja ja kõik, mis trennis on viimaste dekaadide jooksul omandatud, tuli kasutusele,” sõnas Koitmaa. “Sellises mängus, kus on nii palju olukordi ja hingata on keeruline, on refleksid ja lihasmälu väga olulised.”

“Väga palju und ei saanud täna, viimati vaatasin kella, oli 3.12. Kui õigesti mäletan,” avaldas Koitmaa. “Väga palju neid tunde ei tulnud, vähkresin korralikult.”

Järgmisena läheb Eesti vastamisi Rumeeniaga, kellega mängitakse kolmapäeval, 25. aprilli. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 15.50.

Allikas: err.ee
FOTO: iihf.com

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI