Eesti koondis alistas MM-il viimase minuti väravast Rumeenia 1:0!
25.04.2018
Eesti jäähokikoondis alistas MM-i I divisjoni B-grupi turniiril Kaunases Rumeenia viimase minuti tabamusest 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

Kohtumise esimesed kaks kolmandikku lõppesid 0:0 viigiga, viimasel perioodil jäi Eesti koondis rumeenlaste surve alla. Mängu viimasel minutil, 53 sekundit enne kohtumise lõpusireeni viis Riho Embrich Pääsukesed 1:0 ette, tuues Eesti koondisele turniiri teise võidu. Embrichi tabamusele tegid eeltöö Andrei Makrov ja Lauri Lahesalu.

Eesti meeskonna parimaks valiti 29 tõrjet teinud väravavaht Villem-Henrik Koitmaa. Eesti koondis sooritas mängu jooksul 25 pealeviset.

Päeva esimeses mängus alistas Horvaatia Ukraina tulemusega 4:2. Õhtuses mängus kohtuvad Leedu ja Jaapan.
Eesti on kolme mängu järel alagrupis hetkel seitsme punktiga esimene, olles pidanud teisel kohal paiknevast Leedust ja kolmandal tabelireal asuvast Jaapanist ühe kohtumise enam.

Avamängus pidi Eesti lisaajal tunnistama Jaapani 2:1 paremust, teises mängus aga saadi esmakordselt jagu Ukrainast 2:0.
Neljapäeval on turniiril puhkepäev, reedel kell 16.00 kohtub Eesti koondis Horvaatiaga.