EOK: Eestit esindab noorte olümpiamängudel rekordiliselt 25-liikmeline koondis
18.12.2019
Väljavõte Eesti Olümpiakomitee uudisest:

Eesti Olümpiakomitee lähetab Šveitsis Lausanne'is toimuvatele talvistele noorte olümpiamängudele 25-liikmelise koondise üheksal spordialal.
 
Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa andis koondise infopäeval noortele sportlastele kaasa soojad soovid. „Vaatame teie poole lootusrikkalt. Te poleks pääsenud noorteolümpiale, kui te poleks paljust loobunud – koolivaheaegadest, sõpradega ajaveetmisest ja paljust muust. See on sportlase saatus. Samas aga toote Eestile uhkust ning nakatate oma klassikaaslasi ja lähedasi sporti tegema. Loodan, et teil õnnestub oma eesmärgid realiseerida ning tulete tagasi nii mõnegi medaliga. Soovin teile õnne ja jõudu!" ütles Sõõrumaa.
 
Eesti delegatsiooni juht, EOK noortespordi projektide juht Merle Kaljurand märkis, et noorteolümpiale on minemas Eesti läbi aegade suurim koondis nii sportlaste arvu kui ka spordialade poolest. „Samuti teeb rõõmu, et oleme esmakordselt esindatud ka jäähokis ja freestyle-suusatamises, kus Eesti pole varem võistelnud. Noorte olümpiamängud annavad noortele väärtusliku kogemuse, sest multispordiüritus erineb tavapärastest võistlustest ning nõuab sportlaselt suuremat keskendumist," rääkis Kaljurand.
 
3x3 jäähokis lähevad Eestis esindama:
  • Erik Potšinok      
  • Marek Potšinok
  • Konrad Kudeviita            
Esimest korda on Eesti noorte olümpiamängudel esindatud ka jäähokimängijatega, kes loositakse ühte võistkonda teiste riikide sportlastega. Koondislased Erik Potšinok, Marek Potšinok ja Konrad Kudeviita avaldasid, et noorteolümpia on nende jaoks tähtis. „See on suur võimalus jääda kellelegi silma. Samuti huvitab meid, kuidas olümpiamängud välja näevad," rääkisid ambitsioonikad noormängijad.
 
Kaksikvennad Potšinokid, kes kannavad tiimis ründaja rolli, alustasid uisutamisega juba neljandast eluaastast ning jõudsid hoki juurde Eesti koondise eest 109 mängu pidanud isa Roman Potšinoki jälgedes. „Isa eeskuju mängis rolli, aga meeldis ka jäähoki atmosfäär ja jää lõhn," ütles Erik. Kaitsepositsioonil mängiv Kudeviita teadis alati, et tahab sportlaseks saada, aga hoki juurde jäi 2. klassis pidama seetõttu, et hoki on huvitav. „Iga mäng on erinev ja kunagi pole igav," ütles Konrad.
 
Eesti koondis kannab noorteolümpial Salomoni spordirõivastust ja Montoni vabaajariietust.
                                                                                                                                                 
Talvised noorte olümpiamängud peetakse Lausanne'is 9.-22. jaanuaril. Iga nelja aasta tagant toimuvast suurvõistlusest võtavad osa 15-18-aastased sportlased. Kokku on starti oodata 1880 sportlast üle maailma – 940 neidu ja 940 noormeest. Ülekandeid näeb EOK kodulehel www.eok.ee ning kaasa elada saab ka EOK sotsiaalmeediakanalite vahendusel Facebookis „Olen Olümpiafänn" ja Instagramis „Olympiafann".
 
Eesti Olümpiakomitee Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK tööd toetavad PAF, Coop, ERGO, JCDecaux, Monton, Olympic Casino, Salomon, Sportland, Toyota Baltic ja USS Security.


Foto: Hendrik Osula /EOK

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI