EOK esitles järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda" uut koosseisu
09.05.2019
Eesti Olümpiakomitee kuulutas välja järelkasvutiimi "Märka järgnevat põlvkonda" tänavuse koosseisu, kuhu kuulub ka Eesti jäähokikoondise mängija Eduard Slessarevski ja tema treener Aleksandr Kolpakov.

(Fotod: Kalev Lilleorg, Galerii Olen Olümpiafänn)

Eesti Olümpiakomitee pressiteade

Eesti Olümpiakomitee kuulutas täna välja järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda" tänavuse koosseisu, kuhu kuulub täiskasvanute seas tulemusi näidanud 31 noorsportlast ja 30 treenerit 23 spordialalt. Tänavused järelkasvutiimi stipendiumid moodustavad kokku 87 000 eurot.
 
Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas tunnustust noortele talentidele ja nende treeneritele, kes EOK järelkasvutiimi tänavusse koosseisu valiti. „On tähelepanuväärne, et need noorsportlased on teinud tegusid juba täiskasvanute konkurentsis. Paljud Eesti sportlased, kes täna maailmas tegusid teevad, on aastate vältel kuulunud „Märka järgnevat põlvkonda" järelkasvutiimi. Võtke endaga kaasa selle eduka järelkasvutiimi ja märkamise võimas energia, soovin teile jõudu ja jaksu!" ütles Sõõrumaa.
 
EOK järelkasvuprojekti 2019. aasta põhikoosseisu kuuluvad 1996-1999 sündinud sportlased, kes on edukalt võistelnud täiskasvanute tiitlivõistlustel. Täiendavalt on kaasatud nooremad talendid.
 
Olümpiaaladelt:
Artti Aigro (suusahüpped), treener Jaan Jüris
Daniel Zaitsev (ujumine), treener Dmitri Kapelin
Helena Jäe (iluvõimlemise rühmkava), treener Natalja Bestšastnaja
Kristin Kuuba (sulgpall), treener Mart Siliksaar
Kristjan Ilves (kahevõistlus), treener Andrus Ilves
Li Lirisman (karate), treener Aleksandr Zõkov
Marten Liiv (kiiruisutamine), treener Väino Treiman
Regina Oja (laskesuusatamine), treener Indrek Tobreluts
 
Võistkonnaaladelt:
Robert Viiber (võrkpall), treener Mati Merirand
Marjette-Maie Müntser (käsipall), treener Mare Neps
Eduard Slessarevski (jäähoki) Aleksandr Kolpakov
Gerdo Unga (saalihoki), treener Argo Kungla
Maik-Kalev Kotsar (korvpall), treener Alar Varrak
Jalgpall - esitatakse detsembris 2019
 
Mitte-olümpiaaladelt:
Arida Muru (bikinifitness), treener Ott Kiivikas
Julia Tšižova (bikinifitness), treener Sergei Popov
Kätriin Nilbe (veemoto – jetisport), treener Rainer Lepp
Madis Abel (tantsusport), treener Aleksander Makarov
Mai Narva (male), treener Kaido Külaots
Vladislav Zarov (taekwondo), treener Oleg Kim
 
Noor talent (sünniaasta 1999 või hilisem):
Aleksandr Selevko (iluuisutamine), treener Irina Kononova
Eva-Lotta Kiibus (iluuisutamine), treener Anna Levandi
Margareth Olde (male), treener Hendrik Olde
Kevin Saar (motokross), treener Andrus Saar
Kevin Maltsev (suusahüpped), treener Jaan Jüris
Kelly Sildaru (freestyle-suusatamine), treener Tõnis Sildaru
Mattias Siimann (veemoto – jetisport), treener Margus Kesküla
Stefan Arand (veemoto), treener Aivar Arand
 
Eristipendiumid:
Üliõpilassportlane – Mattias Kuusik (judo), treener Andres Põhjala
Kaitseväesportlane - Helary Mägisalu (kreeka-rooma maadlus), treener Ivar Kotkas
Parasportlane – Robin Liksor (ujumine), treener Õnne Pollisinski
 
Sõõrumaa märkis, et mitmete järelkasvutiimi valitud sportlaste treeneriks on nende vanemad. "See näitab, kui oluline on sportlasteel lähedaste tugi ja mõistmine," ütles Sõõrumaa. Treener/vanem – sportlane/poeg-tütar tandemeid on tänavu koguni viis: Ilvesed, Arandid, Olded, Saared, Sildarud.
 
Kristin Kuuba, sulgpalli Euroopa meistrivõistlustel mullu 9. koht: „Kõige tähtsam EOK järelkasvutiimi nimetamise juures on minu jaoks just seesama märkamine. Samuti on tore kohtuda teiste tiimi valitud sportlastega. Rahaline toetus on ka omaette boonus – sulgpallis toimub palju rahvusvahelisi võistlusi ning seda olulisem on võimalikult palju võistelda, et algamas on OM-kvalifikatsiooniaasta."
 
Arida Muru, bikiinifitnessi maailmameister 2018 ja Euroopa meistrivõistluste hõbemedalist 2018: „EOK järelkasvutiimi kuulumine on mulle väga suur au, sest bikiinifitness – kuigi väga raske ala – pole olümpiaala. See näitab, et mind on märgatud ja mind tunnustatakse. Selline tunnustus annab juurde motivatsiooni edasi pürgimiseks, et olla jätkuvalt vääriline sportlane. Uhke on olla siin „Märka järgnevat põlvkonda" tiimis," ütles Muru.
 
Eva-Lotta Kiibus, iluuisutamise Euroopa meistrivõistluste 22. koht ja Euroopa noorte olümpiafestivali 4. koht: „EOK järelkasvutiimi kuulumine tähendab, et mind on märgatud ja see annab motivatsiooni edasi minna ning veel rohkem tööd teha. Väga hooliv on nii aidata noori edasi."
 
Stefan Arand, veemoto GT-30 klassi maailmameister ning Rahvusvahelise Veemotospordi Föderatsiooni UIM aasta noorsportlane 2017, 2019: „On väga suur au selle seltskonnaga liituda. See on Team Estonia tunne – et kuuludki meeskonda. Sellest aastast läksin täiskasvanutes uude klassi ja stipendium kulub väga ära uue paadi arendamisel. See on täiesti teine maailm, tuleb hakata tohutult vaeva nägema ja lähen endast maksimumi andma."
 
Järelkasvutiimi põhikoosseisu stipendiumid on 2000 eurot, eristipendiumid 1000 eurot. Treenerite toetused on 1000 eurot. Sportlaste stipendiumeid rahastab EOK, treenerite stipendiume Eesti Kultuurkapital. Üliõpilas- ja kaitseväesportlase stipendiume rahastab toetaja Estiko.
 
Eesti Olümpiakomitee käivitas „Märka järgnevat põlvkonda" järelkasvuprojekti 2013. aastal. Seitsme aastaga on andekaid noorsportlasi ja nende treenereid projekti kaudu toetatud kokku ca poole miljoni euroga.
 
Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK toetajad on Paf, Coop, ERGO, JCDecaux, Monton, Nike, Olympic Casino, Sportland, Toyota ja USS Security.
 
Lisainfo:
Natalja Inno
Projektijuht
+372 555 66 404

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI