Jüri Rooba ja Raul Vaigla külas Vikerraadiol
14.10.2020
Täna käisid Vikerhommikul külas Eesti jäähokikoondiste mänedžer Jüri Rooba ja hokiharrastaja Raul Vaigla. Juttu tehti hokikultuuri kujunemisest Balti riikides, milline on Eesti hoki olevik ja tulevik, koondistest ja paljustki muust. 

Jõudmaks tänapäeva, peab ühest otsast lugu lahti rullima asuma - Jüri Rooba avas tausta oma nägemuse läbi, miks Eesti hoki on tänaseks kujunenud ühte ja meie lõunanaabrite, Läti ning Leedu kultuur teisiti. 

Raul Vaigla, kes väikese poisina Jõgeval oma hokiarmastuse leidis, jõudis ühel hetkel tee väljakule tagasi tänu pojale Robertile. Tänaseks on Rauli nädalaplaanis kindlalt kirjas 3 hokitrenni, mille ümber, naljaga pooleks öelduna, ehitatakse kogu ülejäänud tegevuskava üles: ''Ainus põhjus, miks hokist puududa, on lahtine luumurd''. Praeguse muusikutest harrastajate satsiga on koos mängitud juba pea 16 aastat. Ühtlasi innustab ta kõiki huvilisi hoolimata east ja kogemusest hokit siiski proovima. 

Muidugi ei õnnestunud mööda pääseda Jüri poja, Robert Rooba hokimängijaks kujunemise loost, kus kõlama jäi vanemate mugavustsoonist väljaastumine ja pühendumine, mis edu võtmeks on. 

Enne kokkuvõtteid, rõhutasid Jüri ja Raul mõlemad kui ühest suust: jäähoki ümber on mitmeid müüte, üheks suurimaks neist on ala ohtlikkus. Õnnetusi juhtub igal alal, aga hokimängijad, võib väita on veidi eelisseisuski, on juba väikesest peale kuni täisealiseks saamiseni kaitsmetega pea silmini kaetud. 
Samuti kutsusid mõlemad mehed inimesi saama osa Eesti tempokast jäähokist mitte ainult koondiste tasandil, vaid ka jälgima kohalikku meistriliigat, kuna avanädalavahetus pakkus publikule elamusi ja põnevust rohkem kui küll! 

Täispikka intervjuud kuulake järgi Vikerraadio veebist.

Foto: Jüri Rooba ja Raul Vaigla Autor/Allikas: Vikerraadio

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI