Mida ägedat tehakse Viljandis?
17.12.2020
Veel enne pühadeaega, jõudsime võtta suuna ka Viljandi poole ja vaadata, kuidas toimetatakse ning mida tehakse sealses jäähallis. Vastu võttis meid Ott Tootsi, VLND Hokikooli treener, kehalise kasvatuse õpetaja ning tänavu ka tulevase treeneri stipendiumi laureaat. 

Viljandi jäähalli ajalugu ulatub aastasse 2006, kui rajati katusega jääväljak, millele esialgu üks ja aastaks 2016 neli seina ümber rajati. Viljandi Hokikool tegutseb juba kuuendat hooaega järjest. 

''Tänavu on olnud küll kummaline, kuid väga hea aasta: saime treeninggruppidesse juurde suisa rekordarvu lapsi,'' vastab Tootsi küsimusele, kuidas on aasta 2020. kulgenud. ''Oleme hokit tutvustanud juba lasteaiaealistele ning nemadki on treeningutega liitunud''

Hetkel ongi Tootsi sõnutsi põhifookus just lastel: saada grupid tööle ning kasvatada järelkasv, kes Viljandi jäähoki uuele tasemele viib. 

Viljandis treenivadki praegu lastegrupid, meeste harrastajad ning naiste klubi HK Fuuriad, kes tänavusel heitlusel meistritiitli nimel kaasa löövad. 

''Naised on väga tublid ja on igati lahe, et nad meistrikatel osalevad ning Viljandit esindavad! Loodan, et jaksu jätkub neil ka edaspidiseks!'' kiidab Tootsi

Mis siis on see, mis toob lapsed jäähoki juurde? 

Viljandi, ca 17 000 elanikuga linn, pakub kohalikele ja ümberkaudsetele lastele vägagi erinevaid spordialasid: populaarseimad neist on pallimängud. 

''Keskendumegi sellele, et kasvatada klubi ning tuua lapsed jäähoki juurde. Hea näitajana saab välja tuua, et lapsed, kes on hokiga alustanud, ka selle juurde laias laastus on jäänud. Samuti aitame alustajaid varustusega. Nii mitmedki lapsevanemad on alustanud hokimängimist, sest nende laps sellega tegeleb. Lapsevanematel on kogu klubi tegevusel suur ja tänuväärne roll: aidatakse nõu ja jõuga. Proovime omalt poolt ka nendega väga tihedas suhtluses olla. Samuti käib meil treeningutel mitte ainult kohalikud lapsed, vaid ka ümberkaudsetest asulatest pärinevaid, '' räägib Tootsi. 

''Ka suvel teeme ägedaid asju, tänavu alustasime projektiga, mida järgmisel suvel kindlasti uuesti tahame teha: rulluisutrennid lauluväljakul. Lapsed ja vanemad tulid mõttega hästi kaasa ning oli näha, et lapsed, kes suvel rulluisutasid, võtsid selle omandatu tublisti jääle kaasa ning see andis neile palju juurde.''

Praegune hooaeg on küll piirangute ja ürituste korraldamise osas olnud keeruline, kuid varasemalt on Viljandi jäähallis toimunud pidevalt jää-, jõulu- ja maskidiskosid. 

''Arendame oma tegevust pidevalt edasi, samuti proovime sotsiaalmeediasse panustada.''

Etteruttavalt järgmise aasta plaanidest avaldas Tootsi, et põhiline eesmärk on panustada lastesse, kasvatada klubi ning tuua veelgi rohkem inimesi jäähoki juurde. 


Foto: Viljandi jäähall Allikas: VLND Hokikool

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI