Kõikide vanuserühmade mängud Soomes peatatud, ka Liiga läheb 19. detsembrini pausile
02.12.2020
Eile, 1. detsembril otsustas Soome Jäähokiliit peatada kogu hokiliidu alla kuuluva sarja võistlustegevuse ajavahemikul 2. kuni 31. detsember 2020. Täna otsustas ka Soome Hokimeistrivõistluste OY juhatus koroonaviiruse olukorra tõttu peatada põhihooaja ajavahemikus 3. kuni 19. detsember 2020. 

Soome Hokiliidu otsus puudutas kõiki vanuserühmi, sealhulgas naiste Liiga ning meeste Mestise mänge, ainsana ei kehtinud hokiliidu juhatuse otsused oma organisatsioonina tegutseva Liiga kohta, kelle juhatus siiski täna samuti liigapausi kasuks otsustas. 

Koroonaviiruse olukord Soomes on viimastel nädalatel halvenenud, mistõttu on ka kohalikud omavalitsused kehtestanud viiruse leviku tõkestamiseks rangemaid piiranguid. Just pealtvaatajate piirangu tõttu otsustas Hokimeistrivõistluste OY juhatus täna liigamängud peatada ajavahemikul 3. kuni 19. detsember 2020. 

''Oleme sügise jooksul teinud palju tööd, et tagada pealtvaatajate, mängijate ja töötajate turvalisus ning see õnnestus hästi. Nüüd on aga viirusolukord mitmes valdkonnas hullemaks muutunud, seega piirangud on arusaadavad, aga rahaliselt pole meil võimalik ilma pealtvaatajateta mängida,'' kommenteerib Heikki Hiltunen, Liiga juhatuse esimees.

''Usume, et nende meetmetega saadakse haiguse levik kiiresti kontrolli alla ja saame mängudega tavapäraselt jätkata. Eesmärk on kogu regulaarhooaeg ära mängida.'' 

Kõik 3.12 - 19.12.2020 ajavahemikku kavandatud mängud lükatakse edasi. Edasilükatud kohtumiste mängupäevad selguvad mõne aja pärast. Liiga annab kõikidest edasistest uudistest, kehtestatud piirangute tühistamine või pikendamine, teada jooksvalt. 

Soome Hokiliidu poolne seisukoht aga on, et sarja eduka toimimise jaoks tuleva aasta algul, peavad klubid hoolikalt kaaluma, kas on mõistlik korraldada jõulupühade turniire, isegi, kui kohalike omavalitsuste eeskirjad nende läbiviimist võimaldaksid. 

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI