Tallinna linna ja Eesti Jäähokiliidu koostöös rajatakse Piritale kunstkülmetusega jäähokiväljak
26.02.2019
Tallinna Spordi- ja Noorsooameti ja Eesti Jäähokiliidu pressiteade

Tallinna linn ja Eesti Jäähokiliit sõlmisid täna heade kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt rajatakse selle aasta lõpuks Pirita Spordikeskuse territooriumile kunstkülmetusega jäähoki väliväljak.  

Heade kavatsuste kokkulepe sätestab osapoolte ühise eesmärgi, milleks on rajada 2019/2020 talvehooajaks Pirita Spordikeskusesse uus kunstkülmutusega jääväljak. Kokkuleppe kohaselt korraldab ja finantseerib jääväljaku ehitust Tallinna linn, mille hinnanguline maksumus on 60 000 eurot. Eesti Jäähokiliit panustab projekti aga erialase oskusteabega, hangib vajaliku inventari (väljaku piirded, väravad jm) ja toetab väljaku valgustuse soetamist.  

Tallinna linna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on pealinna spordivaldkonna üks oluline tegevussuund sportimisvõimaluste loomine ja parandamine. „Pirita Spordikeskus on juba täna tuntud kui suurepärane ja mitmekülgne sportimispaik, mis pakub võimalusi liikumiseks ja treeninguteks nii koolinoortele, tippsportlastele, kui ka harrastajatele. Rajatav uus kunstkülmutusega jääväljak laiendab võimalusi talispordiga tegelemiseks veelgi," rääkis Belobrovtsev. „Esitletud koostöö Eesti Jäähokiliiduga on suurepärane näide linna valmisolekust heade ideedega kaasa minna. Jäähokiliidu initsiatiiv ja valmisolek ka ise panustada annab aga kindlust, et tegemist on tõesti vajaliku ja jätkusuutliku projektiga. Jäähoki kogukond liidab täna Tallinnas juba ligi 1000 jäähokiga harrastajat ja see arv kasvab pidevalt. Usun, et loodav väljak on heaks toeks ala kandepinna jätkuvale kasvule."  

Eesti Jäähokiliidu tegevjuht Rainer Komi hindab uue jäähoki väliväljaku rajamise projekti kõrgelt. „Väliväljakute arendamine ja traditsiooni taaselustamine on Eesti hoki arengu jaoks omamoodi kahesuunaline tänav, kus juba jäähallis treenivad noored saavad mängida looduslikes tingimustes nagu jäähoki kujunemisaegadel ning need, kes käivad väljas uisutamas, leiavad tee tõsisema jäähoki harrastamise juurde jäähallis," selgitas Komi. „Nii öelda hoovihoki taaselustamisega toetame vabas õhus koos olemist, koos mängimist ja see on panus rahva tervisesse ja liikumisharrastustesse."  

Seni Tallinna ainuke tehisjääga jäähokiväljak oli Talleksi jäästaadion, mis suleti 16 aastat tagasi. Pirita Spordikeskuse hokiväljaku rajamine on esimeseks sammuks jäähoki peamise kasvulava – hoovihoki traditsiooni taaselustamisel Tallinnas. Ka Pirita linnaosa jaoks on tegemist olulise arenguga, kuivõrd esmakordselt on piirkonnas võimalus harrastada talve ka jäähokit. Lisaks parandab uus jääväljak märkimisväärselt võimalusi koolide kehalise kasvatuse tundide ja harrastusuisutamisega tegelemiseks.   Fotod: Tallinna Spordi- ja Noorsooamet  

Lisainfo: 
Aivo Normak
Tallinna Spordi- ja Noorsooamet
Tel: 514 77745
E-post: aivo.normak@tallinnlv.ee  

Rainer Komi
Eesti Jäähokiliit
Tel: 5197 4077
E-post: rainer@eestihoki.ee

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI