Tradehouse Noorsportlase Stipendium ootab taas kandideerima
19.09.2017

Käesoleval aastal annab Tradehouse Noorsportlase Stipendiumi välja juba viiendat korda ja stipendiumifond kokku ületab 100 000 euro piiri.

Noorsportlase Stipendiumi taotlemine 2018. aastaks on avatud ning taotlusi saab esitada kuni 4. oktoobrini. Stipendiumifond kokku on ka tänavu 20 000 € ja võib minna jagamisele mitme stipendiaadi vahel. Stipendiumi eesmärk on toetada kuni 26-aastaste noorsportlaste ettevalmistust ja osalemist kohalikel ja rahvusvahelistel võistlustel.

Eelnevatel aastatel on stipendiumi saanud mitmed noored, kes on jõudnud maailmatippu, sealhulgas Londoni EM-i üllataja Janek Õiglane, maailmameister Julia Beljajeva, Rasmus Mägi, Epp Mäe kui ka mitmed noored, kelle suured teod on alles ees.

“Kui Tradehouse llukaubamaja 2014. aastal oma põhitegevuse kõrvalt sporti toetama hakkas, ei kujutanud keegi ette, millise mastaabi see võtta võib“ märkis Tradehouse tegevjuht Laura Kuldkepp. „Seda, et sport võib olla ka ilus, on Tradehouse viimastel aastatel väga hästi tõestanud, aga kogu projektil on ka teinegi tagamõte. Ilmselgelt ei jõua ükski ettevõte üksi ka kõige parema tahtmise juures kõiki toetust väärivaid sportlasi sponsoreerida. Tradehouse panus noortesporti stipendiumiprojekti raames ulatub kokku juba 100 000 euroni“ ütles Kuldkepp. „See võiks olla eeskujuks ka teistele Eesti ettevõtetele, kes leiavad, et neil on tahet ja võimalusi Eesti noori toetada,“ märkis Kuldkepp.

Lisaks rahalisele toetusele pakub Noorsportlase Stipendium ka kuhjaga emotsioone, mida jagavad viimaste aastate stipendiaadid:

Tänavusel aastal stipendiumi saanud kiiruisutaja Saskia Alusalu kuulis stipendiumist sotsiaalmeedia vahendusel. “Kuna tahtsin teha kõike põhjalikult ja hästi, võttis taotlemine üsna kaua aega, aga kõik on väga konkreetne ja lihtne. Proovisin stipendiumi saada kõigil kolmel aastal ja viimasel korral osutusin valituks. Mul oli väga hea meel ja olin tänulik minusse uskumise ja toetuse eest. Stipendiumi kasutasin möödunud hooajal treening- ja võistluskulude katteks. Soovitan stipendiumi taotlemist kõigile, kellel on kindel sportlik eesmärk ja nad töötavad pidevalt selle nimel, aga vahendeid napib.”

Eelmisel aastal sai stipendiumi ka odaviskaja Magnus Kirt, kes kuulis sellest võimalusest alaliidu kaudu. “Taotlemine ise oli väga huvitav, sest need failid mida vaja oli, nõudsid ettevalmistamist. See on hea, kuna iga asjaga peab elus vaeva nägema. Stipendiumi saamine tuli minu jaoks üllatusena, sest tahtjaid olid palju ja emotsioonid olid seetõttu väga head. Stipendiumi kasutasin laagrikulude katmiseks. Soovitan stipendiumi taotlemist igale sportlasele, sest see aitab unistuste teostamisele kaasa.”

Kandideerimiseks on noorsportlasel vaja esitada järgmised dokumendid: motivatsioonikiri, esialgne hooaja eelarve, soovituskiri treenerilt või alaliidult. Täiendavalt võib esitada lisadokumente (esitlus, treeningkava, trennikaaslase soovitus jms).  Iga aasta on laekunud vähemalt 100 avaldust ning enam kui 30-lt spordialalt.

Senised stipendiaadid:

2014

Timmu Kõrge, autoralli

2015

Rasmus Mägi, kergejõustik

Grit Šadeiko, kergejõustik

Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Erika Kirpu, epeenaiskond

2016

Epp Mäe, maadlus

Karl-Martin Rammo ja Ingrid Puusta, purjetamine

Janek Õiglane, kümnevõistlus

Magnus Kirt ja Tanel Laanmäe, odavise

Helery Hälvin, iluuisutamine

Andrei Gussev, ujumine

Lauri Sild, orienteerumine

2017

Anastassia Kovalenko, motosport

Saskia Alusalu, kiiruisutamine

Karoliine Loit, vehklemine

Liina Laasma, odavise

Kaarel Kasper Kõrge, murdmaasuusatamine

Rohkem infot stipendiumi ja taotluste esitamise kohta –  www.tradehouse.ee/stipendium

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI