USA U20 koondis alistas finaalis kanadalased ja sõidab meistritena koju
06.01.2021
Kuigi Eesti hokisõprade kurvastuseks jääb nägemata U20 maailmameistrivõistluste Tallinna turniir, kus sini-must-valged kodumaa eest võistelnuks, algas jõulupühade aegu U20 kõrgeima divisjoni MM karussell. Kanadas, Edmontonis suletud uste taga ''mulli sees'' toimunud 10 meeskonnaga turniir sai lõpu 5. jaanuari finaal- ning pronksmänguga. Ühtlasi võõrustasid kanadalased 14. korda juunioride maailmameistrivõistlusi.

Segadust ja ebaõnnesõdureid oli turniiri eel ja vältel palju: kanadalased olid sunnitud koondise kogunemise novembri lõpus laiali saatma ning kõik mängijad isolatsiooni suunama, rootslaste peatreener koos nelja võtmerolli kandva mängijaga jäid turniirilt positiivse koroonatesti tõttu eemale, sakslased osalesid oma esimesel kohtumisel vaid 14 mängijaga ja kanadalaste kapten jäi mängudest vigastuse tõttu eemale.

Oma alagrupis puhta töö teinud ja neljast neli võitu kotti pistnud Kanada korraldas nii Saksamaale, keda võideti 2:16, kui Šveitsile, kelle võrku saadeti 10 litrit ja enda puur puhatana hoiti, korraliku sauna.

B-alagrupis, küll napilt punktiga, liidrirolli omastanud USA näitas samuti hambaid, võites Austriat skooriga 11:0, tšehhe 7:0 ja rootslasi 0:4. Erinevalt Kanadast, pidi USA siiski ka kaotuse vastu võtma, kui turniiri avapäeva mängus tabeli teisele kohale, Venemaale, 5:3 alla vannuti.

2. jaanuaril peetud play off kohtumised kulgesid veidi tasavägisemas rütmis:

Seevastu sõitis 4. jaanuari poolfinaali kohtumises kanadalaste väravamasin Venemaast üsna enesekindlalt üle, saates vastased riietusruumi 5:0 kaotusega.

Teises poolfinaali kohtumises hoidsid USA ja Soome lõpuminutiteni hinge kinni ja kuigi soomlased midagi lihtsalt käest ei andnud, tunnistati kokkuvõttes USA 4:3 paremust.

Seda suurem oli põhjanaabrite isu pronksmedali järgi kolmanda koha kohtumises Venemaaga, kust Soome ka võidu võttis.

Finaalkohtumises avas USA eest esimesel kolmandikul skoori #15 Alex TURCOTTE, teisel perioodil viskas ühendriiklaste eest tabloole 2:0 seisu #9 Trevor ZEGRAS. Kuigi Kanada muutus viimasel kolmandikul eriti agressiivseks, visates vastase värava suunas suisa 15 litrit, seisis USA puurilukk Spencer Knight võõrustajamaa võidul raudselt ees. Kohtumine lõppes seisuga 2:0

Põhjaameeriklased heitlesid tänavu viiendat korda kulla nimel ja kui esimesel korral võtsid võidu kanadalased, on 2021. aasta esimestel päevadel saavutatud esikoht USA jaoks mandri derbi neljas.

Ründaja: Tim Stutzle, Saksamaa

ja MVP Trevor Zegras, kes finaalmängus USA eest skooris ja kogu turniiri jooksul enda arvele 18 punkti kirjutas.