2. detsembril toimub Tallinnas Eesti – Soome 100 maavõistlus
18.11.2017

Eesti Vabariik ja Soome Vabariik saavad peagi 100-aastaseks. Juubeliaasta raames peetakse 2. detsembril algusega kell 15:30 Tallinnas, Škoda jäähallis Eesti – Soome maavõistlus jäähokis “Eesti-Soome 100”.

Selle sündmusega soovime taastada vana traditsiooni Eesti ja Soome vahelistest jäähokikohtumistest, mis sai alguse 1937. aastal. Toona võitis Soome Eestit tulemusega 2:1. Jäähokimänge peeti ka 1938. ja 1939. aastal, mis lõppesid vastavalt 2:1 Eesti ja 9:1 Soome kasuks.

“Kuna tänapäeval on kahe naaberriigi jäähoki taseme niivõrd erinev ja riikide esindusmeeskonnad mängivad maailmameistrivõistlustel erinevates gruppides ning puudub igasugune võimalus, et naaberriigid omavahel MM-i tasemel jäähokis kohtuksid, siis otsustasime korraldada Eesti – Soome maavõistluse harrastajate liiga tasemel ja harrastusmängijatega,” ütles Eesti – Soome 100 maavõistluse eestvedaja Kaido Kadak.

Kadaku sõnul pannakse Soome koondise koosseis kokku Eestis elavatest, töötavatest või õppivatest soomlastest, kes üldjuhul mängivad jäähokit Harrastajate Hokiliigas (HHL). Eesti meeskond koostatakse endistest hokimängijatest, kes mängivad praegu oma lõbuks HHL-is.

“Lisaks vanade traditsioonide taastamisele soovime Eesti-Soome 100 maavõistlusega elavada Eesti jäähokit, tuua rohkem lapsi jäähoki juurde ja propageerida aktiivset liikumist ka täiskasvanute seas,” ütles Kadak.

Eesti-Soome 100 jäähoki maavõistlus on kõigile tasuta.


OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI