2 päeva MM-ini: Andre Linde usub, et kümne aasta pärast mängivad Pääsukesed maailma tippudega
21.04.2023
Eesti jäähokikoondise ründaja Andre Linde on Eesti Hoki tuleviku osas optimistlik ja usub, et kümne aasta pärast mängivad Pääsukesed MM-il maailma tippudega. Pühapäeval Tondiraba jäähallis algaval IIHF jäähoki MM-i I divisjoni B-grupi turniiril ei lepi kolmandat põlve hokimängija vähema kui neljanda kohaga. "Muidugi läheme esikoha nimel võitlema," lubas ta.

Pääsukestele pakuvad kodujääl konkurentsi Jaapan, Ukraina, Hiina, Serbia ja Holland. Pääsmed on müügil Piletitasku.ee veebikeskkonnas.

Linde nimi Eesti hokihallides tuntud eeskätt Indreku kui kohtuniku, harrastusmängija, hokikaupmehe ja HK Tornaado hokiklubi eestvedajana. Nagu elus ikka, saavad pojad ajapikku isadest tuntumaks ning eelseisval kodusel MM-turniiril kannab olulist rolli 24-aastane Andre Linde. 

"Kuna minu isa ja vanaisa on jäähokimängjad, siis pandi ka minule uisud jalga ja kohe armusin jäähokisse ära! Jäähoki on maailma kiireim ja lahedaim spordiala: visked, söödud ja mängjate uisutamine toimuvad meeletu tempoga. Kogu aeg võib midagi juhtuda - kui kasvõi korraks silmi pilgutad, võid millestki ilma jääda," rääkis Linde.

Andre Linde alustas h
okiteed toona Premia jäähalli nime kasutanud jääl HC Panteri hokiklubis treener Anatoli Griškuni käe all. Sealt edasi tuli liikumine Linnahalli jääle ning HC Unistarsi võistkonda, kus treeneriks Gennadi Korobov. Seejärel rajasid treener Korobov ja Andre isa Indrek Hokiklubi Tornaado ning Linnahalli jäält koliti Jeti jäähalli.

Alates hooajast 2015/2016 mängib Andre Linde Soomes. Tema esimeseks meeskonnaks lahe taga sai Helsingi Red Wings. Seejärel kuulus ta aastaid Järvenpää klubi KJT Haukat süsteemi. Lõppeval hooajal mängis Linde Suomi-Sarjas Porvoo Huntersi ridades. Põhiturniiril kogus ta 34 mänguga 16+20 resultatiivsuspunkti, sõelmängudes jäi isiklikuks saldoks 2+7. Hokimängimise kõrval aitab Linde Soome saabuvaid ukrainlasi ajutise elukohaga.

"Jäähoki on maailma parim sport ja ma ei tea, mida teeksin ilma selleta. Sellepärast püüdlen iga päev profihoki poole," kinnitas ta.

Linde senise karjääri meeldejäävamad hetked on debüüt Eesti meeste koondises Pekingi taliolümpiamängude valikturniiril hooajal 2019/2020 ning samuti kodupubliku ees võidetud kuldmedal tema viimasel U20 MM-turniiril hooajal 2018/2019.

Kodusel MM-il ootavad Eesti koondist viis põnevat mängu heal tasemel vastastega. "
Miinimum eesmärk on jääda neljandaks, aga muidugi me lähme esimese koha eest võitlema," lubas ründaja.

NHL-is elab Linde kaasa Chicago Blackhawksile, 
sest seal mängis ka tema kunagine lemmikmängja. "Ühte lemmikmängjat mul enam pole, aga peamiselt jälgin Connor McDavidit, Patrick Kane ja Auston Matthewsit. Vaba aega veedan sõpradea, vahel mängime jalgpalli," ütles ambitsioonikas hokimees, kellele meeldib kuulata Nublu laule ning vaadata Kevin Harti filme. "Lemmik reisisihtkohta mul pole, aga meeldib talviti käia lumelauaga sõitmas ja suviti Lõuna-Euroopasse reisida ja päikest nautida. Tahaksin veel reisida Alpidesse lumelauaga sõitma minna ja Ameerikasse!"

Linde usub, et Eesti Hokit ootavad ees ilusad ajad. "Näen Eesti hokit kümne aasta pärast maailma 16 seas ja 20 aasta pärast võitlemas tippliigas medalite peale," sõnas ta lootusrikkalt.

Foto: IIHF 

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI