Bálint Fekti: läbisime U18 koondisega muljetavaldava teekonna! Poisid said kogemuse kogu eluks!
10.04.2022
Tallinnas, Tondiraba jäähallis MM-I II divisjoni turniiri teise kohaga lõpetanud Eesti U18 noortekoondise peatreener Bálint Fekti ütles, et meeskond läbis pooleteise aasta pikkuse ettevalmistusperioodi jooksul muljetavaldava teekonna. Kui kiiruse ja oskustepagasi poolest on mängijad heal tasemel, siis tulevikus tuleb rohkem tähelepanu pöörata füüsilisele ettevalmistusele.

Eesti koondis alistas kodusel turniiril Suurbritannia 3:2, Leedu 8:3, Rumeenia 5:0 ja Serbia 7:0, kuid pidi neljandas mängus lõpuminutite väravast tunnistama 1:2 kaotust Lõuna-Koreale. Kogu turniiri jooksul vaid 18 sekundit kaotusseisus olnud Pääsukesed pidi seetõttu leppima hõbemedalitega.

Koondise peatreeneri hinnangul mängis noortekoondis hea turniiri nii mänguliselt kui ka taktikaliselt. Fekti sõnul vajaks noored rohkem just selliseid hea tempoga ja keerulisi mänge nagu reede õhtul Lõuna-Koreaga, kus tuli lõpusekundeil napp kaotus. "Seal ei ole aega oodata ega mõelda, peab kiiresti otsustama. Just sellisest kiirusest räägin. See on väga oluline, et meie mängijad saaksid selliseid mänge mängida," ütles Fekti.

"Meeskonna esitusega jään rahule, tulemusega mitte. Me olime turniiri võidule niivõrd lähedal ning võitlesime selle nimel väga kõvasti. Sama võivad öelda ka teised võistkonnad, eriti Lõuna-Korea, kes reisis koos terve kuu. Ka teised meeskonnad võitlesid tulemuste nimel kõvasti," leidis ungarlane.

"Mulle väga meeldis see, kuhu pooleteise aastaga välja jõudsime! See on erakordne! Kasutan võimalust ja tänan Eesti Hokit meeskonna loodud võimaluste eest! Üritasime treeneritena luua mängijatele professionaalset keskkonda, mida pole Eestis kunagi varem tehtud. Mängijad olid meile kui partnerid - nad üritasid üle oma võimete ja tahtsid pakkuda kõike, mida neilt ootasime. Lõime keskkonna, kus mängijad said kõvasti areneda," selgitas Fekti.

Peareener leiab, et kiiruse ja tehnika poolest oli meeskond tasemel, kuid puudu jäi füüsilisest poolest. "Oleme kiire meeskond. Suutsime isegi Lõuna-Koreaga ühel kiirusel uisutada, seda ei juhtu iga päev. Kui võtame ära viimased viis minutit, siis pidasime väga hästi vastu. Lõpus muutusime närvilisteks, aga me polnud väsinud. Meie vorm ja kiirus olid suurepärased! Paraku oli meie füüsiline ettevalmistus oli kogu turniiril kõige nõrgem ning selles osas polnud kahe nädalaga midagi teha. Mõeldes viimasele mängule Serbiaga võime 7:0 võiduga rahul olla, aga mäng näitas, et me ei suutnud oskuste poolest meile selgelt alla jäänud serblaste vastu läbi murda. Ma ei räägi üks-ühele võitlustest, vaid meie pealevisked ja söödud jäid liiga nõrkadeks. See on valdkond, millele peame tulevikus rohkem keskenduma, et meie mängijad ei töötaks üksnes jääl hästi, vaid ka väljaspool seda," sõnas Fekti.

Fekti tunnistas, et meeskonnas oli palju tublisid mängijaid, kuid keegi ei tegutsenud filigraanselt kõigis viies kohtumises. "Meil oli mitmeid häid esitusi, aga ausalt öeldes ei andnud ükski mängija meile kogu turniiri. Meil oli mehi, kes mängisid paar mängu või ühe kohtumise erakordselt hästi, aga keegi ei teinud seda kõigis viies kohtumises. Meie kapten Erik Potšinok näitas suurepäraseid juhiomadusi, temast kujunes meie meeskonna tõeline liider. Kahjuks ei suutnud ta oma esitusi samal tasemel hoida kuna haigestus turniiri lõpus, kuid mängis vaatamata kehvale enesetundele ja haigusele häid mänge. See oli silmapaistev sooritus," kiitis Fekti.

"Meeskonnas on erinevad rollid, mida on raske täita. Keeruline on olla skooritegija või leppida oodatust tagasihoidlikuma mänguajaga. Ma tahaksin esile tõsta meie kolmanda väravavahi Hans Kristjan Tisleri, kes andis meile tohutult positiivset energiat: ta oli alati kohal, andiss endast kõik ja naeratas kogu aeg. Mängijad peavad aru saama, et ükskõik kui väike on nende roll meeskonnas, loeb see alati ja on väga oluline!"

Eraldi tänusõnad ütles Fakti Eesti koondise fännidele. "Atmosfäär muutus iga mänguga paremaks. Tahame tänada fänne mõnusa kaasaelamise eest! Poisid said kogemuse kogu eluks, mida nad kunagi ei unusta. Loodan, et pakkusime ka poolehoidjatele suurepärase elamuse! Mängisime põnevaid mange ja suudame seda tulevikus uuesti teha," oli Fekti veendunud.

FOTO: Catherine Kõrtsmik

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI