Coolbet Hokiliiga eelvaade #1: uustulnuk HS Riga asetab põhirõhu noormängijate arendamisele
16.09.2022
Coolbet Hokiliigas mängivad tänavusel hooajal kaks Läti klubi: mullu finaali jõudnud Riia HK Kurbadsi kõrval astub võistlustulle HS Riga. Täpsemalt on tegemist Hokej Skola Riga noortemeeskonnaga, sest klubi esindusvõistkond lööb kaasa Läti Optibet Hockey League´is.

Tartu Lõunakeskuses toimunud Eesti Hoki hooaja avaüritusel esindasid HS Riga klubi treener Janis Bullitis ja ründaja Markuss Zakitis.

HS Riga ridadesse kuuluvad U17 ja U18 vanuseklassi mängijad, kellest mitmed kuuluvad Läti noortekoondistesse. "Meil on tõeliselt noor meeskond ja soovime tuua uut energiat. Meie poistel avaneb hea võimalus mängida täiskasvanute vastu, tutvuda profihokiga, saada kogemusi ja tunnetada hokimängu kirge," sõnas Bullitis.

Bullitise sõnul liituti Coolbet Hokiliigaga HK Kurbadsilt saadud soovituse põhjal. "Eelmisel hooajal mängis Kurbads Coolbet Hokiliigas võrdlemisi noore koosseisuga ja saavutas häid tulemusi. Vestlesime nendega ja nad kinnitasid, et see on noore generatsiooni jaoks hea koht mängimiseks ning täiskasvanute hokis kogemuste omandamiseks," ütles ta.

HS Riga jaoks on algaval hooajal prioriteediks noorte mängumeeste arendamine, tulemustele rõhku ei panda. "Sajaprotsendiliselt on mängijate areng meie jaoks kõige tähtsam, tulemused on tähtsuselt teisel või isegi kolmandal kohal. Loodame, et poisid õpivad kiiresti ja palju ning nende areng on hea," kinnitas Bullitis. Seetõttu ei sea meeskond endale ka kohapõhiseid eesmärke. "Üritame mängida oma parimat hokit ja kasvada iga mänguga, seeläbi tulevad ka tulemused. Aeg näitab millise kohaga lõpetame," ütles HS Riga treener.

Juhendaja seisukohti jagas ka ründaja Zakitis. "Hooaeg kujuneb raskeks, aga samas pakub see meile noorte hokimängijatena head arenguvõimalust. Oleme palju treeninud ja hooajaks valmis. Toome väljakule kõik, meil anda on," lubas Zakitis.

HS Riga alustab uut hooaega juba sellel nädalavahetusel Kohtla-Järve jäähallis, kus laupäeval kell 16 on vastaseks SK Viru Sputnik ja pühapäeval samal ajal HC Everest.

Fotol: Markuss Zakitis (HS Riga)
Foto autor: Imre Pühvel

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI