Coolbet Hokiliiga eelvaade #2: Kohtla-Järve Viru Sputnik pürgib noorte ja veteranide toel play-offi
17.09.2022
Coolbet Hokiliiga avamängus võõrustab Kohtla-Järve SK Viru Sputnik täna kell 16:00 oma kodujääl, vastrenoveeritud Kohtla-Järve jäähallis HS Rigat.

SK Viru Sputnik 2010. aasta Eesti jäähokimeister ja üks Eesti tuntuimaid kasvatajaklubisid, algaval hooajal mängivad "sputnikud" kõikides noorte vanuseklassides. Mullune hooaeg jäi klubil erinevate probleemide tõttu pooleli, seekord sihitakse kohta play-off mängudes.

Viru Sputniku peatreener on Anton Nekrassov ja treener Juri Urzumov. Eesti Hoki hooaja avaüritusel esindasid meeskonda klubi juht Sergei Konõšev ja 22-aastane ründaja Allan Saar.

Konõsevi sõnul alustas Viru Sputnik jäätreeningutega juba mai lõpus, seejärel tehti lühike paus ning jätkati kuni liigamängude alguseni. "Meie koosseis on muutunud umbes 40 protsendi ulatuses. Probleem seisneb selles, et meil puudub võimalus meeskonda väljaspoolt tulevate mängijatega tugevdada, seepärast kannavad põhiraskust noored ja meie oma veteranid," sõnas Konõšev.

Tänavuseks hooajaks liitusid Viru Sputnikuga HC Vipersi kaitsja Jegor Petrov ning ründajad Maksim Borovikov ja Gennadi Filippov, samuti 17-aastased ukrainlased Rodion Babaian (kaitsja) ja Ivan Omelchuk (ründaja).

Klubi juht usub, et Viru Sputnik suudab konkurentidega sammu pidada ja kevadistel medalimängudel kaasa lüüa. "Eesmärgiks on pakkuda meie klubi noormägijatele võimalust arenemiseks ja avanemiseks, samuti pääs play-off mängudele. Ootame poolehoidjaid oma mängudele, loodame nende toetusele ning üritame pakkuda neile palju põnevust," ütles Konõšev.

Konõševile sekundeeris ründaja Allan Saar, tuues välja isiklikud eesmärgid algavaks hooajaks. "Soovime arendada noori ja ma üritan olla neile abiks, samuti tahame kindlustada koha play-offis. Hooaeg tuleb huvitav, sest lisandunud on ka teisi noore koosseisuga meeskondi. Oleme kaua treeninud ja mängudeks valmis," ütles Saar.


OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI