Coolbet Hokiliiga võitjaks krooniti HK Kurbads
09.04.2023
Coolbet Hokiliiga võitjaks krooniti Riia HK Kurbads, kes alistas finaalseerias Tallinna HC Panteri mängudega 3:1. Täna Haabersti jäähallis peetud neljanda mängu võitis Läti klubi tulemusega 3:2 (0:0, 1:1, 2:1).

Avakolmandikul väravaid ei löödud, kuid teise kolmandiku kolmandal minutil läksid külalised Roberts Jekimovsi tabamusest juhtima. Viimasele vaheajale mindi 1:1 viigiseisul, sest kolmandiku keskel realiseeris Artur Fedoruk arvulise ülekaalu, söödupunkti sai Ilja Babrušev.

Kolmandal perioodil pääses HC Panter Saveli Novikovi täpsest viskast 2:1 juhtima, söötjateks Roland Luht ja Andrei Rozinko, kuid külalised viigistasid vähem kui kolme minutiga, skoori tegid Julians Misjus ning teist korda sihile jõudnud Jekimovs.

HC Panteri väravavaht Villem-Henrik Koitmaa tõrjus 34 ning HK Kurbadsi tagalat kaitsnud Arginto Milbergs 41 vastaste pealeviset.

HK Kurbads pälvis Coolbet Hokiliiga võidutrofee ning hõbemedali saanud HC Panter ühtlasi Eesti meistrikarika, Pantrite seni ainus Eesti meistritiitel pärines hooajast 2003/2004.