Diana Kaareste: parima naismängija tiitel aitab kaasa naiste tunnustamisele spordis ja innustab noori!
04.08.2023

Kevedel kolmandat aastat järjest Eesti parimaks naishokimängijaks valitud HK Roosa Panteri kapten ja Eesti koondise abikapten Diana Kaareste tunnistas hooajaeelses usutluses, et parima naismängija tiitel on meeldiv tunnustus nii isiklikus kui üldisemas plaanis. 

"Eks see loomulikult tähendab väga palju ja on meeldiv tunnustus. Kuid kõige parem on teadmine, et oled oma naiskonnale veel endiselt vajalik," ütles Kaareste, "Samuti aitab parima naismängija tiitel kaasa naiste tunnustamisele spordis. Arvan ja loodan, et see tiitel julgustab ka noori tüdrukuid ja naisi kaaluma aktiivset osalemist ja ambitsioonikate eesmärkide seadmist sellel alal."

Varasemalt kergejõustikuga tegelenud Kaareste jõudis jäähoki juurde sõprade kutsel, armastus tekkis esimesest silmapilgust. "Hoki juurde jõudsin peale Gümnaasiumit. TSIK-is tegelesin kergejõustikuga. Peale kooli tundsin, et kergejõustiku etapp on nüüd läbitud, samas olles kogu oma teadliku elu sporti teinud, oli mul kindel soov spordiga jätkata, aga soov oli end proovile panna mõnel muul ala. Proovisin erinevaid alasid, kuni aastal 2003, kui minu sõbranna sattus Jäähoki Liitu tööle, tuli tal idee luua naiste punt. Kui ta helistas, ei pidanud ta mind pikalt veenma - olin kohe valmis uut ala proovima. Kutsusime oma sõbrad, tuttavad kokku, et koos see ala ära proovida. Peale esimest trenni oli emotsioon laes ehk armastus hoki vastu tekkis esimesest silmapilgust. Sain aru, et sellel spordialal on mulle pakkuda palju põnevust, adrenaliini ja väljakutseid," rääkis ta.

"Hoki nõuab head meeskonnatööd, suurepärast võimalust kohtuda uute inimestega - võimalust leida sarnaste huvidega inimesi ja sõpru kasvõi kogu eluks. Hokis on oluline füüsiline vorm, osavus ja tehnika. Hoki arendab enesedistsipliini, vastupidavust, juhtimist, eneseületamist ja võimekust pingelistes olukordades hästi toime tulema, kuid samas annab ka lihtsalt rõõmu ja naudingut. See kõik inspireeris mind kohe alguses, inspireerib praegu ja kindlasti edaspidigi jäähokis," lisas Eesti viimaste hooaegade parim naishokimängija.

Kolmest parima mängija tiitlist loeb Kaareste just viimast kõige magusamaks kuna eelmine hooaeg ei olnud kerget killast. "Kõik kolm tiitlit on omamoodi väärtuslikud. Kuigi kolmas tiitel on ehk kõige kõigem. Kahel eelneval hooajal oli meil ühtlaselt tugev tiim (enamustega olime mänginud koos ligi 20 aastat). Platsil mängida oli lihtne, kõik teadsid, kes kuhu liigub ja mis ajal millist liigutust teeb. Viimasel hooajal toimus klubis väikest viisi põlvkondade vahetus. Vahetus üle poole võistkonnast. Sellest tulenevalt pidime mängu strateegiat muutma. Julgesin ja pidin mängu rohkem enda peale võtma, et noortel oleks kergem sisse elada," sõnas ta.

"Viimasel hooajal muutusid võistkonnad võrdsemaks ja mängud tasavägisemaks. Iga väiksemgi eksimus võis valusalt kätte maksta. Nii nagu ka viimase hooaja mäng meistritiitlile. Mängu esimesel kolmandikul oli meil n.ö. kuldmedalid kaelas ja siis mängu teisel kolmandikul tegime paar eksimust ja olime kullast ilma ja palju puudu ei jäänud, et hooaeg pronksmedaliga lõpetada. Pealtvaatajatele on sellised mängud muidugi mõista atraktiivsemad. Eks endal oli ka põnevust, kuni viimase hetkeni," tõdes Kaareste.

"Kõik taolised mängud panevad iseennast üha rohkem pingutama. Õnneks kasvab meil tasapisi lootustandvaid noori mängijaid üha rohkem juurde. See teeb ülimalt heameelt aga sunnib end ka veelgi enam pingutama, et tiitli väärtust kõrgel hoida," ütles täna koos Eesti koondisega Espoos peetaval Lions Cup turniiril uut hooaega alustav ründaja.

"Parim asi naiste hoki juures on see, et naiste hoki on mitmetahuline ega küsi vanust!" võttis Kaareste naiste jäähoki fenomeni kokku.

Foto: Imre Pühvel

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI