Eesti Hoki büroojuht ja Eesti naiste jäähokikoondise kapten Kirke Kulla lõpetas EOK arenguprogrammi "Spordijuht 2.0" teise lennu, kuhu kuuluvad erinevate spordiorganisatsioonide juhid ja võtmetöötajad.
EOK
arenguprogrammi "Spordijuht 2.0" eesmärk on pakkuda tänastele ja
homsetele spordijuhtidele võimalust juhtimisalaseks enesetäiendamiseks,
arendada organisatsioonidevahelist koostööd ning tagada spordijuhtide
järelkasv, viies Eesti spordijuhtimiskultuur uuele kvalitatiivsele tasemele.
"Koolitusprogramm koosnes kaheksast sessioonist, mille käigus sai põhjaliku ülevaate erinevatest juhtimisstrateegiatest, mida oma igapäevatöös kasutada. Olen EOK-le väga tänulik, et sain osa nii suurepärasest spordijuhi programmist. Lisaks suur kummardus mu kursusekaaslaste eest, kes on oma ala professionaalid ning keda vaatan suure imetlusega," avaldas Kulla kursuse korraldajatele tänu.
Programmi teise lendu kandideeris ligi poolsada spordijuhti ehk ligi neli inimest kohale. Teine lend lõpetas koosseisus Elis Põhjala (Eesti Judoliit, peasekretär), Heili Parras (Võimlemisklubi Piruett, direktor; EEVL, harrastusvõimlemise toimkonna juht), Janar Sõber (Lääneranna spordikool, direktor), Kadri Vernik (MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, spordijuht), Kirke Kulla (Eesti Jäähokiliit, büroojuht), Kristo Raudam (Eesti Golfi Liit, peasekretär ja juhatuse liige), Mario Saunpere (Eesti Sulgpalliliit, tegevjuht), Martin Thomson (SA Elva Kultuur & Sport, projektijuht), Rauno Loit (Eesti Suusaliit, kahevõistluse ja suusahüpete alajuht), Renna Nelis (Spordiürituste Korraldamise Klubi MTÜ, juhatuse liige), Robert Väli (Eesti Sõudeliit MTÜ, peasekretär), Triin Hütt (OÜ Lõuna Jää, tegevjuht ja juhatuse liige) ja Veiko Soo (Eesti Jalgpalli Liit, Premium ja Esiliigade arendusosakonna juhataja).
Arenguprogrammis käsitleti kokku 208 akadeemilise tunni vältel järgmisi teemasid ja kompetentse: ühiskonna megatrendid spordi kontekstis; eristumine ja kasvustrateegia; erinevate inimtüüpide juhtimine (differentiated leadership); coachiv juhtimine; enesejuhtimine ja tööõnn; tööstressi ja läbipõlemisega toimetulek; muudatuste juhtimine; konfliktide lahendamine, rasked kõnelused ja piiride panek; avalik esinemine. Koolitajate seas olid tipud nii Eestist kui ka välismaalt. Viimasel koolituspäeval oli spordijuhtidel võimalik kuulata Eesti tippjuhtide Mart Mägi, Ülle Madise, Rain Tungeri ja Veiko Valkiaineni kogemusi ja väljakutseid kaasaegse juhina.
Järgmine Spordijuht 2.0 programmi lend alustab tuleval sügisel.