Eesti Hoki U20 jäähokikoondis alistas maailmameistrivõistluste viimases mängus Rumeenia ning sai kaela kuldmedalid
19.01.2019
Eesti koondis võitis U20 II divisjoni A-grupi maailmameistrivõistlusted. Koondis alistas turniiri viimases mängus Rumeenia koondise 9:1. Hõbemedali läks Leedu ning pronksi Suubritannia koondisele. Eesti koondise turniiri parimaks mängijaks valiti koondise kapten #5 Eduard Slessarevski, turniiri parimaks kaitsemängijaks #7 Saveli Novikov.

Eesti koondise väravad lõid #24 Kirill Lodeikin (Kiik, Jõgi; Kiik, Jürgens), #2 Hendrik-Paul Laosma (Jõgi), #13 Nikita Puzakov (Slessarevski), #7 Saveli Novikov (Hast), #27 Fabian Hast (Nevzorov), #10 Dmitri Kuznetsov (Slessarevski, Hast), #17 Morten Arantez Jürgens ning #6 Kristofer Jõgi (Jürgens). Eesti koondise väravavahid #30 Christofer-Kullervo Jõgi ja #1 Oliver Soovik tõrjusid 16 vastase pealelööki, karistusi võeti kokku 14 minutit.

Rumeenia koondise värava lõi #9 Eduard Casaneau, väravaht #1 Ors Adorjan tõrjus 41 Eesti pealelööki ning meeskond võttis 8 minutit karistusi.

Eesti koondis mängis koosseisus:

Väravavahid
#1 Christopher-Kullervo Jõgi - Haukat (FIN)

Meedia: Maarja Kirtsi

Järgmisel hooajal mängib Eesti U20 koondis I divisjoni B-grupis, kus viimati mängiti ligi 10 aastat tagasi. Juba kolme kuu pärast mängib 28.04-04.05.2019 Tallinnas Tondiraba jäähallis I divisjoni B-grupi maailmameistrivõistluste turiiri Eesti jäähoki meeste koondis.