Eesti jäähokikoondis kaotas MM-i avamängus Jaapanile lisaajal 1:2
22.04.2018

Eesti jäähokikoondis alustas MM-i I divisjoni B-grupi turniiri Kaunases lisaajal saadud 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:1) kaotusega Jaapanile.

Kui mängitud oli 10.55, viis Aleksandr Petrov Eesti 1:0 juhtima. Väravale tegid eeltöö Robert Arrak ja Andrei Makrov. Teise kolmandiku lõpus viigistas Hiromichi Terao seisu.

Kolmandal perioodil väravaid ei nähtud ja mäng läks lisaajale, kus kohe esimesel minutil viskas Takuma Kawai arvulisest ülekaalust Jaapani võiduvärava.

Eesti koondis tegi mängu jooksul jaapanlaste väravale 12 pealeviset. Pääsukeste poolel mängu parimaks valitud väravavaht Roman Šumihhin tõrjus 40 Jaapani koondise pealeviset. Karistusviskeid kogus Eesti 16 vastaste 8 vastu.

“See on supertulemus, ütlen mina. Jään rahule küll sellega,” ütles Eesti koondise peatreener Jussi Tupamäki ERR-ile. “Kui olukord on 1:1, võib kõike juhtuda. Aga oli selgelt näha, et Jaapan oli väga tugev meeskond.”

Esmaspäeval läheb Eesti juba vastamisi Ukrainaga. “Kaitsemäng peab olema nagu täna, blokime viskeid ja anname endast kõik. Aga loodan, et saame natuke rohkem litriga mängida, peame seda rohkem nende tsoonis hoidma. Arvan, et sellest mängust enesekindlust tuleb juurde kindlasti mängijatele.”

“Mängisime päris hästi, mäng oli võrdne. Võtsime liiga palju karistusi, viimane karistus kolmandal perioodil ka, sellepärast olime lisaajal vähemuses ja saime värava,” arutles Saveli Novikov. “Praegu on natuke negatiivne tunne, oli võimalus võita ja siis võtsime selle värava. Aga muidu võtsime punkti, Jaapani meeskond on väga tugev. Pole hullu, mängime edasi.”

Eesti ja Ukraina kohtumise otseülekanne algab esmaspäeval ETV2-s ja ERR-i spordiportaalis kell 12.20.


OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI