Eesti jäähokikoondis võttis Rumeenialt 3:1 revanši
10.11.2019
Eesti jäähokikoondis alistas Turkish Airlines Baltic Challenge Cupi viimases mängus Robert Rooba ja Christopher Usovi väravatest Rumeenia 3:1 (1:0; 0:1: 2:0). Eesti koondise kaks võitu ja üks kaotus tõid turniiri kokkuvõttes kolmanda koha. Turniiri võitis Läti, teise koha sai Ukraina, kolmanda Eesti ning Rumeenia, Leedu ja Kasahstani U20 koondis vastalt neljanda, viienda ja kuuenda koha.

Eesti koondise viis mängu esimestel minutitel juhtima Robert Rooba, söödupuntid said kirja Andrei Makrov ning koondise kapten Lauri Lahesalu. Mängu tõi viigi Vitalii Kyrychenko värav teisel kolmandikul. Pingeline viigiseis kestis kuni 50. minutini kui Rumeenia väravavahi seljataha toimetas litri Christopher Usov (Novikov, Petrov), Usovilt järgnes veel üks värav, mis kindlustas Eesti jäähokikoondise võidu. Usov valiti ka mängu parimaks mängijaks. Turniiri parima mängija tiitli sai Siim Liivik, kes mängis kaasa kõik kolm mängu ning lõi koondise Eest kokku kaks väravat.

Võiduga õnnestus Eestil võtta revanš kevadel Tallinnas maailmameistrivõistlustel karistusvisetega Rumeenialt saadud 4:3 kaotus. Mängude tulemuste tabeli leiab siit.

Eesti meestekoondis koguneb taas 2020 kevadel, 3.-9. veebruaril toimuvaks Olümpiamängude kvalifitsiooniks ning 27. aprillist kuni 3. maini 2020 Poolas, Katowices toimuvateks Rahvusvahelise Jäähoki Föderatsiooni (IIHF) I divisjoni B-grupi maailmameistrivõistluseks.

Eesti U20 koondis mängib maailmameistrivõistlustel juba aga selle aasta 12.-18. detsembril Ukrainas, Kiievis. Eelmise aasta IIHFi II divisjoni A-grupi võit tõstis U20 koondise mängima kõrgemale I divisjoni B-gruppi. Eesti vastasteks on selles grupis Prantsusmaa, Poola, Ungari, Itaalia ja Ukraina.