Eesti koondis alistas Hollandi 4:2
24.04.2023
Tondiraba jäähallis jätkuva jäähoki MM-i I divisjoni B-grupi turniiri teises kohtumises alistas Eesti koondis Hollandi tulemusega 4:2 (1:1, 0:0, 3:1) ning jätkab viie punktiga teisel kohal.

Hollandlased avasid skoori mängu viiendal minutil, kui Austrias klubihokit mängiv Guus van Nes väravani jõudis. Eesti jõudis viigiväravani ligi 30 sekundit enne avaperioodi lõppu, kui Mark Viitanen Andre Linde söödust litri hollandlaste väravasse toimetas.

Teisel kolmandikul oli Eestil mitmeid võimalusi kohtumist juhtima minna, kuid head tõrjed Hollandi väravavahi Martijn Oosterwijki poolt säilitasid tablool 1:1 viigiseisu.

Daniil Kulintsevi ning Aleksandr Ossipovi koostöö järel jõudis litter otsustava kolmandiku viiendal minutil Kristjan Kombeni, kes viis Eesti 2:1 juhtima. Viis minutit hiljem pikendas koondise kapten Robert Rooba eduseisu kaheväravaliseks.

Hollandi koondis vähendas eduseisu kuus minutit ja kolm sekundit enne kohtumise lõppu, kui Kilian van Gorp väravani jõudis. Hollandlaste surve aga enam väravalisa ei leidnud ja Mark Viitanen sai minut ja 17 sekundit enne mängu lõppu tühja väravasse Eesti neljanda värava visata, kindlustades sellega 4:2 võidu.

Eesti koondis sooritas mängu jooksul 56 pealeviset Hollandi 12 vastu.

Eesti on kahe kohtumisega kogunud viis punkti, grupiliider on Jaapan kuue punktiga. Kolmandal kohal asetseb pärast kaht mängupäeva Ukraina nelja punktiga, Hiina on kahe punktiga neljas, Serbia ühe punktiga viies ning viimasel kohal Holland, kes on seni punktita.