MM-iks valmistuv Eesti naiste hokikoondis kaotas kontrollmängus Kiekko-Espoo noortele 1:3
31.03.2023
MM-turniiriks valmistuv Eesti naiste jäähokikoondis kaotas Tondiraba jäähallis peetud kontrollkohtumises Kiekko-Espoo U15 võistkonnale tulemusega 1:3.

Eesti koondise värava viskas Jana Bilorus Diana Kaareste söödust arvulises vähemuses mängides.

"Vastased on küll väga noored, aga tehniliselt hästi tublid ja julged," kiitis Eesti koondise kaitsja Christin Lauk-Gurtovoi. "Nad olid väga mängitavad. Lihtsalt meil endal tuli vist mingi närv sisse ja kohati me ei suutnud oma positsioone hoida. Aga täiesti mängitavad. Ma arvan, et homme veel lihvime nõrgemad küljed ära ja esmaspäevaks oleme valmis."

Külalised läksid avakolmandikul kahe väravaga juhtima, visates teise kolmandiku lõpus 2:1 eduseisust ka kolmanda värava. Eelmisest sügisest Eesti naiskonna peatreenerina töötav Aki Mykkänen märkis mängu järel, et kõikjal oli väikeseid puudujääke.

"Kui oleme ausad, siis ütlesin äsja mängijatele, et meil on vaja veel tööd teha. Mäng ei läinud üldse nii, nagu olime mõelnud. Teadsime, et vastane on meiega võrreldes päris osav," lausus ta.

"Vahe ei olnud väravate mõttes küll suur, aga ma ei olnud rahul, kuidas mängisime. Oleme üritanud seda muuta, aga see tahab palju aega. Eestil ei ole profimängijaid."

Kolmanda divisjoni A-grupi MM-võistlustel Rumeenias Brasovis on alates esmaspäevast Eesti naiskonna vastased Leedu, Ukraina, Rumeenia, Bulgaaria ja Hong Kong. Neist Leedu ja Ukrainaga mängiti sügisel sõpruskohtumisi, Leedule kaotati suuremalt ja Ukrainale napilt.

Teiste vastaste kohta puuduvad andmed. Eesmärk on säilitada koht kolmanda divisjoni A-grupis, milleks on vaja minimaalselt üks-kaks mängu võita.

"Ma ei taha võistkonnale liigseid pingeid peale panna, sest see võib mängijatele kehvasti mõjuda," sõnas Mykkänen. "Me tõusime just tase kõrgemale. Kui suudame mängida selliselt, et jääme püsima, siis see on heaks seemneks järgmisesse aastasse."

Koondise koosseisu kuulub MM-võistlustel taas väga erinevas vanuses mängijaid alates paarikümne-aastatest kuni kogenud 40-steni välja. Ühtse võstkonnana loodetakse edule.

"Me kõik hoiame ühte ja toetame teineteist igal hetkel," lubas Lauk-Gurtovoi. "Eesmärk ongi vastastele tugevat mängu pakkuda - me ei anna alla. See on põhiline eesmärk."

Allikas: ERR Sport

Foto: Catherine Kõrtsmik

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI