Eesti naiste jäähokikoondis astus 13 aasta järel üles rahvusvahelisel areenil
06.12.2021
Möödunud nädalavahetusel osales Eesti naiste jäähokikoondis üle 13 aasta taas rahvusvahelisel turniiril, kus kohtuti Ukraina ja Leedu naiskondadega. 

Laupäeval kohtuti Leedus, Vilniuses toimuval turniiril Ukraina naiskonnaga, kus Eesti naiskond alistas ukrainlannad skooriga 3:1. Sinimustvalgete eest skoorisid Kairiin Jõemets (söödud Kirke Kulla, Diana Kaareste), Merlin Griffin (söötja Helen Mahla) ja Margaret Neering (söötja Svetlana Tsupsman). 

Pühapäevases mängus Leedu naiskonnaga tuli aga vastu võtta 4:0 kaotus. 

Eesti naiste jäähokikoondise peatreener Inguna Lukaševica:

''Mul on väga hea meel, et Eesti naiste hokikoondis sel rahvusvahelisel turniiril osales. Meil oli hea võimalus testida mitmeid selle hooaja koondise kandidaate, et jõuda potentsiaalsete koondislaste nimekirjale lähemale. Turniiri esimesel päeval võistlesime Ukraina koondislastega, kes olid kindlasti väga tänuväärsed vastased, sest sealsesse koosseisu kuulus kolm sarnase tasemega vahetust ning loomulikult kuulus nende tiimi vähemalt kolm tugevat liidrit ja meie ülesandeks oli nende rünnakuid takistada. Saime selle ülesandega hästi hakkama ja tulemuseks võitsime 3:1. Esile tõstaksin meie selle mängu parima - väravavaht Delen Schüle, kelle suurepärane mäng väravas võimaldas meil edu saavutada. Teisel päeval võisteldi Leedu koondisega, kes oli juba varem Ukraina koondist edestanud. Teadsime, et nende koosseisu kuulub viis liidrit ning nende parim väravakütt viskas ühes mängus keskmiselt vähemalt 1-2 väravat. Esimesel perioodil suutsime nende ohtlikke rünnakuid ära hoida. Edaspidi oli meie eesmärgiks kontrollida kõiki meie võistkonna mängijaid nende positsioonidel ning jätkasime mängu kõigi 4 liiniga, samal ajal kui vastased mängisid edasi valdavalt oma liidri ning harvem vähemkogenud mängijatega. Võin öelda, et vaatamata mängu lõpus tablool nähtud 0:4 tulemusele Leedu koondise kasuks, olen Eesti koondise esitusega väga rahul, sest nüüd on selge, et koosseisu kuulub mitu head mängijat, kes võiks koondist 2022 MMil esindada. Koondise kandidaatide parimaks mängijaks tunnistati Aleksandra-Olga Seppar. Üldine atmosfäär võistkonna sees oli positiivne ning tiim töötas tervikuna. Nüüd on aeg hinnata kandidaatide esitust ja koostada nimekiri potentsiaalsetest mängijatest MM turniirile. Kahjuks ei saanud mitmedki koondislased sel turniiril vigastuste tõttu kaasa teha, kuid meil on veel veidi aega, et jälgida nende osalust Eesti naiste meistrivõistlustel. Sel aastal koguvad mängijad kogemust Naiste Hokiliigas, kus osaleb 7 võistkonda. Selgelt on aga rahvusesindustega võisteldes mängukiirus ja tehniline tase tunduvalt kõrgemad, seega võimalusel proovime Eesti koondisele veelkord sarnaseid sõpruskohtumisi leida enne 20. - 25. märtsini toimuvale maailmameistrivõistluste turniirile sõitmist. ''

Leedus toimunud turniir on osaks ettevalmistusest kevadel toimuvale IIHF maailmameistrivõistluste III divisjoni B-grupi turniirile, kus ees ootavad Iisraeli, Serbia ning Bosnia ja Hertsegoviina koondised. 

Foto: Leedu jäähokiliit

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI