Eesti U18 noortekoondis alistas Poola 2:1 ning jäi MM-i I divisjoni B-gruppi püsima
16.04.2023
Eesti U18 noortekoondis alistas Bledis toimuva MM-i I divisjoni B-grupi turniiri viimases mängus Poola tagajärjega 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) ning lõpetas viienda kohaga, tagades ühtlasi uueks hooajaks püsimajäämise.

Avakolmandiku lõpus viis Maksim Burkov arvulisest vähemusest Eesti juhtima, kolmanda kolmandiku lõpuosas seadis Oskar Laszkiewicz jalule viigi. Kaks sekundit vähem kui kolm minutit enne normaalaja lõppu realiseeris Niklas Sildre arvulisest ülekaalust Robin Sepma ja Paul Vahi täpsed söödud Eesti meeskonna võiduväravaks.

Christopher Rembetti tõrjus 29 ning vastaste väravavaht Igor Tyczynski 28 pealeviset.

"Mõlema meeskonna jaoks oli tegemist viienda ja erakordselt tähtsa mänguga, mistõttu jäi hoki tase tavapärasest tunduvalt madalamaks. Pealtvaatajate vaatevinklist oli see põnev derbi, kus saime esikoha. Pean poisse õnnitlema, sest meil oli vaimset sitkust visata teine värav kohe pärast vastase viigivärava löömist. Oleme sel nädalal palju läbi elanud ja see oli suurepärane lõpp meie U18 koondise hooajale," tõdes meeskonna peatreener Balint Fekti.

"Tänane mäng oli iseenesest hea, kuid oleks võinud mängu aktiivsemalt alustada. Hea oli see, et ei andnud alla kui Poola viigistas mängu. Vastane võttis karistuse ning meie saime ülekaalu ja realiseerisime selle ära nagu oli ka plaanis," ütles võiduvärava autor Niklas Sildre.

"Turniir oli hea arvestades sellega, et me pole nii kõrges grupis mänginud. Hea meel on jääda samasse gruppi püsima ja anda võimalus noortematele veel rohkem Eesti hokit tõestada," lisas ta.
OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI