Eesti U18 noortekoondis alustas MM-i 2:4 kaotusega Itaaliale
10.04.2023
Eesti U18 noortekoondis alustas MM-i I divisjoni B-grupi turniiri Bledis 2:4 (0:0, 0:2, 2:2) kaotusega Itaaliale.

Avakolmandik möödus kuiva skooriga, teisel perioodil viisid Igor Cassan ja Tommaso Madaschi itaallased kahe värava ette, viimase kolmandiku alguses tegi Nicola Remolato seisuks 3:0. Seejärel tõid Demid Morozov ja Max Välja täpsete visetega Pääsukesed mängu tagasi, ent 1.10 enne mänguaja täitumist saatis Paul Mantinger litri tühja väravasse ning kindlustas seeläbi Itaaliale 4:2 võidu.

Eesti koondise väravavaht Christopher Rembetti tõrjus 25 ja tema üleväljakolleeg Damian Clara 22 pealeviset.

"Vastane tuli juba esimesest sekundist alates kõvasti peale ja me tundsime kahe liigataseme vahet. Eelmisel hooajal saime madalamal tasemel oma kiirust paremini ära kasutada; sellel tasemel seguneb vastaste füüsiline eelis parema kiirusega. Meie väravavaht hoidis meid esimesel poolajal mängus ning kui lõpuks oma hoki leidsime ja mänguplaani järgima hakkasime, oli vastane juba liiga pikalt ees. Poisid näitasid suurepärast vaimset sitkust ja tulid Itaalia vastu kaotusseisust mängu tagasi. Nii saab sini-must-valget rahvuslippu uhkelt esindada!" ütles koondise peatreener Balint Fekti.

Teisipäeval kell 13:30 kohtub Eesti koondis Austriaga, kes jäi täna alla Poolale tulemusega 1:3. Õhtul kohtuvad Lõuna-Korea ja Sloveenia.

Foto: Catherine Kõrtsmik

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI