Eesti U20 koondis võitis Poolat lisaaja kümnendal sekundil visatud väravast
17.12.2021
Tallinnas, Tondiraba jäähallis toimub peeti täna eelviimase IIHF U20 maailmameistrivõistluste I divisjoni B-grupi turniiripäeva kohtumised.

Eesti alla kahekümneaastaste jäähokikoondis kohtus turniiri eelviimasel päeval Poolaga, kellel samuti punktiskoor veel avamata. I divisjoni B-gruppi püsimajäämiseks vajas Eesti U20 rahvusesindus, sarnaselt Poolale, võitu.
Avakolmandikul saatis Poola koondis Eesti väravasse litri ning 1:0 seis tablool püsis teise kolmandiku lõpuni.
Kolmandal perioodil viskasid Marek Potšinok ja Deniss Kontseus Eesti eest U20 koondise 1:2 eduseisu. Poolakad Pawel Wybiral ning Karol Sterbenz saatsid aga kaks litrit taas eestlaste võrku.
59. minutil viigistas Marek Potšinok mänguseisu ja normaalaeg lõppes seisuga 3:3.

Lisaaja kümnendal sekundil viskas Eesti U20 koondise kapten Daniil Kulintsev kohtumise võiduvärava.

Eesti koondisel on nüüd 2, Poolal 1 punkt. I divisjoni B-gruppi püsimajäämine selgub homme.

Turniiripäeva avakohtumise pidasid Ukraina ning Sloveenia, mille sloveenid seisuga 4:8 (1:4; 1:2; 2:2) võitsid.

Kell 16:30 alanud mängus Prantsusmaa ning Jaapani vahel lõpetati esimene periood väravateta viigiga, kuid teisel kolmandikul läksid prantslased 4:0 juhtima. Kuigi viimasel perioodil viskasid jaapanlased 4 väravat tagasi, täiendas Prantsusmaa oma skoori veel kahe silma võrra  ning lõppseisuks tabloole vormistati 6:4

I divisjoni B-grupis asub 12 punktiga esikohal Sloveenia koondis, kes on võitnud kõik 4 peetud kohtumist. Neile järgnevad 10 punktiga Prantsusmaa, 6 punktiga Jaapan ning neljandal kohal on Ukraina 5 silmaga.

Homme, turniiri viimasel päeval mängib Sloveenia Prantsusmaaga, Ukraina Poolaga ja Eestit ootab ees kohtumine Jaapaniga.