Juubeliõnnitlus Viktor Goliusovile!
12.01.2023
Eelmise aasta lõpus tähistas oma 70. sünnipäeva pikaealine kohtunik Viktor Goliusov.

Viktor Goliusov on sündinud 28. detsembril 1952 Leedus, Šiauliais. 1956. aastal asuti koos vanematega elama Kaug-Idas asuvasse Angarski linna, kus möödusid Viktori lapsepõlv, kooliaastad ja kus sai üheksa aasta vanuselt alguse tema huvi jäähoki vastu. Kuna mängijana jäi ta harrastushokimängija tasemele, siis edaspidi huvitus jäähokikohtuniku tegevusest, vilistades Angarski oblasti täiskasvanute ja seal toimunud Nõukogude Liidu noorte meistrivõistluste mänge.

Välk lõi Viktori südamesse 1990. aasta suvel kui töötades Baikali järve turismibaasis kohtus seal Eesti õpetajate turismigrupi juhi Nataliaga. Armumine esimesest silmapilgust oli nii tõeline, et juba sama aasta sügisel purjetati abieluranda ning novembrist 1990 oli Viktor juba Tallinna linna kodanik.

Ja siin Viktori kohtunikutegevus jätkus: väljakukohtunikuna vilistas ta Eesti noorte kui ka meeste meistrivõistluste  mänge (aastani 2008) ning  aastast 2000 vastloodud Eesti Harrastajate Hokiliiga mänge ja seda kuni aastani 2020. Seejärel kvalifitseerus ta lauakohtuniku rolli, kus on seda nii Eesti meistrivõistlustel, Tallinnas toimuvatel rahvusvahelistel võistlustel, Spordiliidu Jõud võistlustel kui ka HHL-i meistrivõistlustel ja seda kõike tänaseni.

Eesti Hoki tänab Viktor Goliusovit senitehtu eest ja soovib edaspidiseks jõudu ja tugevat tervist!

Tekst: Jaan Ahi

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI