Oleg Litvjakov: meie võidud tulid tänu pikale pingile
06.05.2022
Äsja klubi ajaloo kolmeteistkümnenda ning neljanda järjestikuse Eesti meistritiitli võitnud Tartu Välk 494 asutaja ja eestvedaja Oleg Litvjakov tõdes hooaja kokkuvõttes, et  meeskond suutis mänge enda kasuks pöörata tänu heal tasemel mängijatele ja pikale pingile.

"Hooaeg läks hästi. Komplekteerisime oma meeskonda IIHF Continental Cupi silmas pidades ja meil piisavalt mängijaid. Meie võidud tulid tänu pikale pingile," ütles Litvjakov.

Tartu Välk 494 ridades olid põhitegijateks välismaalased, samuti osalesid Coolbet Hokiliigas Läti klubi Riia HK Kurbads ning samuti valdavalt välismaistest mängijatest komplekteeritud Kohtla-Järve HC Everest. Litvjakovi hinnagul oli Läti klubi liitumine ning heal tasemel võõrleegionäride osalemine liiga jaoks positiivne ning aitas jäähokit populariseerida. "Teistest hokikultuuridest tulevate heal tasemel mängijate vastu mängimine arendab kohalikke hokimehi ning tuleb seega Eesti hokile ainult kasuks" leidis ta.

Litvjakovi sõnul liikus Coolbet Hokiliiga üldine tase lõppenud hooajal paar sammu üles. "Hooaja alguses olid mängud võrdsed, siis lasid mõned meeskonnad jala sirgu. Võitlema peab lõpuni. Meie võidud tulid lõpuks tänu pikale pingile. Mitmes kohtumises olid esimesed kaks kolmandikku väga tasavägised ning mäng võinuks kalduda nii ühele kui teisele poole, kuid kolmandal perioodil pääses maksvusele meie pika pingi eelis," selgitas meistermeeskonna eestvedaja.

Litvjakovi sõnul kaasas Tartu Välk 494 oma ridadesse noori Eesti hokimehi eesmärgiga anda neile võimalus kogenud meeste kõrval mängutarkust ja kogemusi omandada. "Mul on väga kahju, et Maksim Turovskil oli oktoobris õnnetu luumurd, hiljem vigastas ta kohtumises HC Panteriga põlve ristatisidemeid ning peab nüüd üheksa kuud taastuma. Ka Taavi Ahman jättis hea ja külmaverelise mängija mulje. Poisid peavad arenema ja aru saama, et ainult tõsise tööga saab tulemusteni jõuda. Mul on valus vaadata kui 20-aastane noormees saab kuldmedali kaela, aga lõpetab seejärel hoki mängimise ja läheb tööle. Kui mees valiks mõnel elualal tippspetsialisti karjääri, siis saaksin sellest aru, aga kui minnakse ehitusele lihttööliseks, siis sellest on erakordselt kahju," nentis Litvjakov.

Litvjakovi sõnul on Eesti meistritiitli võitmine mängijate jaoks oluline stiimul. "Meil on väike riik ja oleme tulnud mitmel korral Eesti meistriteks. Riigi meistriks tulemine on auasi! Meil on meeskonnas palju mängijad, kes polnud kunagi tulnud oma riigi meistriteks," tunnistas ta.

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI