Pääsupiigad nautisid koolivaheajal Tartus ühtaegu nii intenstiivset kui meeleolukat treeninglaagrit
03.11.2022
Pääsupiigad ehk Eesti U18 neidude jäähokikoondise kandidaadid osalesid koolivaheajal Tartus kolmepäevases treeninglaagris, mis oli ühtaegu raske, arendav ja äärmiselt lõbus.

Laagripäevade sisse mahtusid nii treeningud jääl, üldfüüsiline ettevalmistus kui ka kontrollkohtumine Tartu HK Säde naiskonnaga.

Osalejatel jagus laagri kohta üksnes kiidusõnu. "Laager oli väga hästi organiseeritud! Samuti on väga tore, et mängisime laagri lõpus kontrollmängu HK Säde naiskonnaga - see oli hea kogemus neile tüdrukutele, kes ei ole varem üldse jäähokit mänginud. Samuti oli väga mugav, et naiskonna majutuskoht oli kohe jäähalli kõrval," rõõmustas Pääsupiigade peatreener Oleksii Lubin.

"Tartu laager oli hädavajalik MM-iks valmistumisel kuna tüdrukutel on väga vaja omavahel kokkumängu harjutada. Kontrollmängul näitasid kõik tüdrukud tugevat iseloomu ning vaimset valmisolekut tulevasteks maailmameistrivõistlusteks," sõnas Pääsupiigade treener Ott Tootsi.

"Laager oli väga hea. Treenerite koostööl on tekkinud tiimivaim. Tüdrukutel on näha pärast suvist laagrit sõpruse kasvu, kõik saavad paremini ja lähedamalt läbi ning lootus meistrivõistlusteks kokku saada tugev tiim on suur," lisas treener Margaret Neering.

"
Laager oli väga hea viis saada ülevaade mängijatest, keda nägime suvel Kohtla-Järve laagris ja nendest, kes ei olnud eelnevalt koondise kogunemistel osalenud. Rõõm on näha arengut mängijate puhul kes on pärast suve suuri samme edasi teinud ja ka päris uusi, kellel kindlasti ambitsioone ja motivatsiooni on jäähoki vallas palju," kommenteeris väravavahtide treener Villem-Henrik Koitmaa. "Väravavahtide koha pealt on suure arenguhüppe teinud Karola Vares, kes alustas jäähoki väravavahina küll alles sellel suvel, aga on oma eelneva spordikogemusega suutnud oskused üle kanda jäähokisse.  Ootan innuga, mida tema karjäär tulevikus toob!"

"Mina jäin laagriga väga rahule. Mulle meeldis jälle näha vanu sõpru ning tore oli tutvuda uute tüdrukutega. Koos oli vahva treenida ning valmistuda eelseisvaks MM-iks. Ootan huviga juba järgmist laagrit," ütles Pääsupiigade mängija Nora Vont.

"Laager oli intensiivne ja arendav, samuti ka treeningud. Treenerid olid abivalmid ja sõbralikud ning kõik said kõigiga hästi läbi ja seltskond oli väga tore," sõnas Käbi-Triin Riig.

"
Laager oli väga lõbus, päevaplaan oli hästi üles ehitatud, igav ei hakanud päeva jooksul kordagi! Jäätrennides olid nii ägedad harjutused, treenerid olid väga abivalmid ja toredad. Seltskond oli ka nii äge, kõik toetasid ja hoidsid üksteist!" leidis Franka Gelencser.

Eesti U18 neidude jäähokikoondis osaleb 26. jaanuarist kuni 1. veebruarini Bulgaaria pealinnas Sofias toimuval MM-i II divisjoni B-grupi turniiril. Pääsupiigade vastasteks on Kasahstan, Island, Bulgaaria, Belgia ja Uus-Meremaa.

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI