PAF Naiste Hokiliiga eelvaade #1: HK Roosa Panter soovib tasavägisel hooajal meistritiitlit kaitsta
23.09.2022

PAF Naiste Hokiliigas pannakse litter mängu laupäeval, 24. septembril kui kell 17:40 kohtuvad Haabersti jäähalli B-hallis kevadised finalistid - kullanaiskond Tallinna HK Roosa Panter ja hõbemedali võitnud Tallinna HC Grizzlyz.

HK Roosa Panter alustab naiste hokiliigas oma kuuendat hooaega, kahel viimasel aastal krooniti naiskond Eesti meistriks. Suvel vahetus meisternaiskonna peatreener, Aivar Sikult võttis ameti üle Sergey Lubnin. Abitreenerina jätkab Oleksii Lubnin. HK Roosa Panter peab oma kodumänge Haabersti jäähallis.

Naiskonna kapteni Diana Kaareste sõnul sujus ettevalmistus uueks hooajaks hästi ja huvitavalt. "Meil on uus peatreener, õppisime tema käe all uusi nippe. Sergey Lubninil on rikkalik kogemustepagas ja meil on temalt veel väga palju õppida. Oleme hästi valmistunud ja läheme meistritiitlit kaitsma," ütles ta.

Meisternaiskond alustab uut hooaega oluliselt uuenenud rivistusega, Kaareste hinnangul küündib uute mängijate osakaal koguni 60 protsendini. "Naiskonnaga on liitunud nii eelmisel hooajal HK Roosa Panter II koosseisu kuulunud mängijad kui ka noored tüdrukud, kes teevad hoolega trenni. Osad mängijad veel taastuvad - eelmisel hooajal oli meil palju vigastusi, aga keegi pole uiske nurka visanud. Ongi aeg anda noortele võimalus ja võtta suund jätkusuutlikuse tagamise poole. Uus põlvkond kasvab peale, tüdrukud on väga motiveeritud," rõõmustas kapten.

Uutest mängijatest tõi Kaareste välja 13-aastase Nora Vonti, kes on seni treeninud koos HC Panteri hokipoistega. Naiskonnast lahkusid eelmisel hooajal väravat kaitsnud ja nüüd ründaja positsiooil mängiv Delen Schüle ning ründaja Svetlana Tsupsman - nii tütar kui ema liitusid HC Grizzlyzega.

Teiste naiskondade tegemistel ei ole Kaareste ülemäära silma peal hoidnud. "Ma ei oska nende ettevalmistust kommenteerida, pole seda väga uurinud. Keskendume oma tiimile ja tegemisele. Mida võrdsemaks mängud kujunevad, seda rohkem need arendavad. Konkurentsi tõus on väga oluline, see sunnib rohkem pingutama ega lase mugavustsooni langeda." leidis Kaareste. Samuti avaldas HK Roosa Pantri kapten lootust, et Eesti koondisesse pürgimine annab mängijatele täiendavat harjutus- ja mänguindu.

"Tulge meile kaasa elama! Loodame, et selle hooaja mängud tulevad põnevad ja tasavägisemad. Fännide toetus on meile väga vajalik, poolehoidjad on otsekui seitsmes jõud väljakul," kutsus Kaareste Roosa Pantri fänne naiskonda toetama.

Foto: Imre Pühvel

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI