PAF Naiste Hokiliiga eelvaade #3: Kohtla-Järve HC Everest ihkab taas troonile tõusta
26.09.2022
Kahekordne Eesti naiste jäähokimeister Kohtla-Järve HC Everest ihkab mulluse pronksmedali taas kulla vastu vahetada ning pika vaheaja järel uuesti troonile tõusta.

HC Everesti peatreener on Anatoly Dubkov ja treener Andrei Parshin ning koduareeniks mõistagi kevadel uue väljanägemise saanud Kohtla-Järve jäähall.

Kui Eesti Naiste Hokiliiga 2017. aasta sügisel taas ellu kutsuti, siis oli Kohtla-Järve HC Everest tugevaim naiskond ning võitis nii 2018. kui 2019. aasta kevadel meistritiitli. Koroonakevadel jäi Eesti meister välja selgitamata ning hooaeg pandi seisma olukorrast, kus HK Roosa Panter juhtis HC Everesti ees vaid ühe punktiga. Ülemöödunud hooajal jäi HC Everesti ja HC Grizzlyze ühisnaiskond hõbemedalile, mullu kaotati poolfinaalis just HC Grizzlyzele ning piirduti pronksmedaliga.

Tõsi, eelmisel kahel hooajal avaldas HC Everesti naiskonna treeningutele ja mängudele selget mõju Kohtla-Järve jäähalli renoveerimistööde venimine. Nüüd on kodulinnas taas jäähalli uksed avatud ning naiskonna ambitsioon kõrge.  "Loomulikult tahame taas meistritiitli võita," kinnitas HC Everesti kapten Anna Fedjajeva. "Oleme kogu aeg jääl treeninud ning hooajaks korralikult valmis!"

Fedjajeva kinnitusel ei ole naiskonna koosseis kahe hooaja vahel põhimängijate osas muutunud, kuid sarnaselt teistele naiskondadele on ka HC Everest kaasanud oma tegemistesse mitmeid noori hokitüdrukuid. "Tahame neile anda võimaluse mänguaja ja kogemuste saamiseks," sõnas ta.

Eelmisel hooajal kujunes kullanaiskonna HK Roosa Panter I ülekaal veenvaks, terve hooaja jooksul võitis meistrklubi kõik mängud kui üks põhiturniiri lõpufaasi tehniline kaotus välja arvata. HC Everesti kapten usub, et uus hooaeg kujuneb tasavägisemaks. "Vaatasin HK Roosa Panteri ja HC Grizzlyze vahelist avamängu ning torkas silma, et ka nende naiskondade ridades on palju uusi ja noori mängijaid, kindlasti muudab see üldist pilti ühtlasemaks," tõdes ta.

HC Everest alustab hooaega laupäeval, 8. oktoobril kell 12:30 kodumänguga HK Viljandi vastu.

Fotol: HC Everesti ründaja Maria Disko

Foto autor: Imre Pühvel

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI