Robert Arrak:''Unistan endiselt NHL-is mängimisest, aga kõva töö on veel ees''
23.11.2020
Täna räägib oma hokiteekonnast 21-aastane mängumees Robert Arrak, kes sarnaselt paljudele eestlastele on hoo sisse saanud just noore poisina Soomes. 2013/2014 aastail Blues U16 meeskonnas ta oma debüüdi U16 SM-sarjas ka tegi ning hooajase vahemaandumisega USAs ja Austrias mänginud, on Arraku koduklubiks tänavu põhjanaabrite Lukko, mille U20 satsiga on U20 SM-sarjas vägagi head hoogu näidatud. 

Kuidas Soome teekond toona jalge alla võetud sai?

Kui ma olin väga noor, oli mul väike unistus minna väljamaale hokit mängima. Kusagile, kus oleks parem tase kui Eestis. Ühel talvel toimus Tallinnas turniir, kus osales ka võistkond Soomest ning pärast seda turniiri mind nendega Soome mängima kutsuti. Kuna mu isa töötas tollal Soomes, sündis otsus sinna kolida üsna lihtsalt. 

Hooajal 2016/2017 kuulus Robert USA klubi Cedar Rapids RoughRiders ridadesse, lüües kaasa 37 liigamängus. 

Ameerikasse aitas mul minna agent, tahtsin seal lõpetada kooli ning astuda ülikooli. Kuna jääväljakud on seal väiksemad kui näiteks Soomes, on mängud kiiremad ja kõvemad. Suurim erinevus Soome ja Eestiga on inimeste jäähokilembus, näiteks kui Soomes mängivad U20 võistkonnad nii, et pealtvaatajaid on 50-100, oli Ameerikas igal meie mängul 2000-3000 arvuline publik. Ühel korral mängisime sellises linnas nagu Sioux Falls ja meie mängu oli vaatamas umbes 6000 inimest. 

Oma U18 koondise debüüdi tegi Robert hooajal 2013/2014 ning meeste koondise esimesed mängud tema arvele lisandusid juba 2015/2016 hooajal. Mida andis noorele poisile suure areeni kogemus?

Esimesed mängud koondises mängisin päris noorena ja iga turniir andis mulle väikese tõuke. Oli hea saada mänge vanemate poistega, see andis mulle palju enesekindlust ning arendas. 

Küsimusele, kuidas on tänavune hooaeg möödunud? Vastab ta nõnda: ''selle aasta hooaeg on koroona tõttu kindlasti erinev olnud, esimesed mängud olid natukene rasked, kuna suvi venis pikale ja 5 kuud möödus mängudeta. '' ja tagasihoidlikult lisab: ''aga meil on hea võistkond ja siiamaani on kõik läinud päris hästi.'' 

Ühes intervjuus ütlesid, et unistad NHL-is mängimisest, kas see mõte on endiselt alles?

See unistus on endiselt olemas, et ühel päeval saaksin seal mängida, aga palju tööd on veel ees. 


Roberti järgmisele mängule saab kaasa elada sel reedel, 27.11 kui külla sõidetakse Vaasan Sport U20-le. 

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI