Robert Rooba: minu suurimad mõjutajad on isa ja ema
30.08.2023
Kevadel viiendat korda järjest Eesti aasta parimaks jäähokimängijaks valitud Robert Rooba ütles hooaja eel antud lühiusutluses, et tema karjääri suurimad mõjutajad on tema vanemad.

"Suurimad mõjutajad on kindlasti mu isa ja ema. Inimesed, kes on esimesest päevast olnud mu kõrval, elanud läbi kõik mu tõusud ja möönad ning aidanud teha iga karjääri puudutavat tähtsat otsust. Samuti treenereid, kellel on mu karjääris suur roll," ütles Rooba.

Rooba hindab kõiki viit aasta parima hokimängija tiitlit ühtmoodi kõrgelt. Samas tunnistas ta auhinna kättesaamisel, et tundis esimest korda, kuidas Morten Jürgens talle kuklasse hingas. See omakorda sunnib veelgi rohkem pingutama. "Ma ütleks, et igaüks neist on mulle täpselt sama tähtis. Ilmselt iga sportlase esmane eesmärk enne “maailma vallutamist” on olla oma riigi parim, nii on see ka minu puhul. Olen õnnelik ja tänulik igaühe üle," sõnas ründaja.

Laupäeval 30. juubelit tähistav Eesti koondise väravakütt soovib lähiaastatel arenenda mängija ja sportlasena ning võita midagi suurt. "Hoki juures on parim asi meeskonda kuulumine, meeskonnana tegutsemine ning meeskonnana võitmine," hindab Rooba tiimitöö olulisust.

Foto: Catherine Kõrtsmik

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI