Robert Rooba naases JYP-i!
12.05.2022
Eesti jäähokikoondise ründaja Robert Rooba (28) pöördub uueks hooajaks tagasi Jyväskylä JYP-i koosseisu. Rooba sõlmis JYP-iga kahe hooaja pikkuse lepingu, mis kehtib kuni 2024. aastani. Lepingu teine hooaeg sisaldab välismaale siirdumise klauslit.

"Robi on pikaaegne JYP-i ja meie moodi mängija, kuigi tema lähtekoht on teine kui Jyväskylä või Soome. Temalt oodatakse suurt vastutust tulemuste eest hokiplatsil ning eeskujuliku sportlase olekut väljaspool väljakut. Usume, et ta on meie meeskonnale hea täiendus," kommenteeris JYP-i spordidirektor Mikko Viitanen.

Rooba mängis JYP-i särgis aastatel 2016-2021 kokku viis hooaega, tema suurimaks saavutuseks oli Champions Hockey League´i võit 2018. aastal ning Soome Liiga pronks aasta varem. Enne JYP-iga liitumist kuulus Rooba Espoo Bluesi koosseisu. Kokku on Rooba nimel Soome Liigas põhirurniiril 361 mängu, 78 väravat ja 45 tulemuslikku söötu, millele lisanduvad sõelmängude 18 mängu ja 3 resultatiivset söötu.

Rooba tunnistas, et tal on Jyväskyla linnaga eriline suhe. " Viis aastat on inimese elus ja eriti hokimängija karjääris pikk aeg. Seetõttu saan rääkida Jyväskyläst kui oma teisest kodust, kuhu on tore tagasi pöörduda.  Olen alati olnud tänulik selle eest, kuidas mind Jyväskylässe tulles vastu võeti," meenutas Rooba.

"Viimased aastad on JYP-ile olnud rasked, kuid siiski on toetajad suutnud meeskonda julgustada. Mul on kindel usk, et "kelk " hakkab pöörduma ja oleme millegi suure lävel. Ma tahan, et kõik läheksid sellele teekonnale koos meiega," lisas ta.

Lõppenud hooajal mängis Rooba KHL-i klubis Tšerepovetsi Severestal, kus tegi kaasa 39 põhiturniiri mängus ning kogus seitse resultatiivsuspunkti (5+2). Gagarini karika mängudes Eesti koondise ründaja ei osalenud.

Jyväskylä JYP on kahekordne Soome meister (2009, 2012) ning kahekordne hõbe- (1989, 1992) ja viiekordne pronksmedali võitja (1993, 2010, 2013, 2015, 2017). Lõppenud hooajal sai JYP põhiturniiril 13. koha ega pääsenud teist aastat järjest play-offi. Soome meistriks krooniti Tampere Tappara, kes alistas finaalis Turu Palloseura mängudega 4:1. Pronksmedali pälvis Tampere Ilves.

Uuel hooajal on JYP-i peatreeneriks Jukka Rautakorpi.

FOTO: jypliiga.fi

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI