Team EESTI U16 alustas hooajaga
15.09.2020
Möödunud nädalavahetusel algas ka Team EESTI U16 jaoks hooaeg, kui Mestis U16 sarjas esimesed kohtumised mängiti.

Laupäeval, 12. septembril kell 12:30 visati litter mängu HYRI hokiklubi vastu. Kohtumine oli väravaterohke: teisel veerandil avas Team EESTI skoori Kirill Nikulin, kes Niklas Sildre söödu väravaks vormistas. Mõned minutid hiljem näitas tabloo juba kahte väravat, kui Martin Anohhin Marcos Timmuski söödu vastaste võrku saatis. Teisel veerandil tegid Team EESTI poisid veel kolmandagi värava, sel korral autoriks Anton Partsevski, söödupunkti sai enda nimele Nikita Tailakov.
Kolmandal veerandajal jätkasid Team EESTI head minekut Niklas Sildre ja Robin Sepma, kes kumbki kaks väravat viskasid; söötude autoriteks Nikita Terentjev, Martin Anohhin, Jegor Proskurin, Jens Parras.
Team EESTI värava hoidis puhatana Georg Vladimirov, kes 27 tõrjet sooritas.

Hooaeg võidukalt alustatud, ootas mõned tunnid hiljem Hyryläs juba uus kohtumine ees, seekord KJT Haukat Ak-ga.

Hea hoo pealt jätkati juba esimesel veerandajal, kui Eesti skoori avas Taavi Ahman, tänu Lev Sumenkovi ja Robin Sepma söötudele, millele mõnikümmend sekundit hiljem KJT Haukat samuti väravaga vastasid. Team EESTI aga jätkas võitlust ja enne teise veerandaja lõppu näitas tabloo siiski 1:2 külalisvõistkonna kasuks. Värava autoriks Robin Sepma, söödupunkt Marcos Timmuskile.
Teinegi veerandaeg väravatest puudust ei tundnud: põhjanaabrite ründaja Roope Rautiainen viigistas 31. minutil skoori ning viis minutit hiljem näitas tabloo juba 3:2 võõrustajate eduseisu. Tasavägise kohtumise jätkuks, saatis Nikita Terentjev Niklas Sildre söödu veel enne teise veerandaja lõppu vastaste võrku ja riietusruumi mõtteid koguma mindi taas viigiseisult.
Kolmandal veerandajal leidsid vastased oma rütmi üles ning saatsid litri suisa kolmel korral Team EESTI väravavahi seljataha; kohtumine lõppes seisuga 6:3.
Eetu Leskinen sooritas vastaste väravas 42 ning Georg Vladimirov 36 ja 56. minutil mängu toodud Aleksei Gulevski 4 tõrjet.

Pühapäev andis võimaluse vigadeparanduseks, kui korduskohtumine KJT Haukatega aset leidis.
Vastased avasid 12. minutil skoori ning mõned minutid hiljem lendas litter taas Team EESTI võrku. 2:0 seisule vastas Leonid Gatilov, kes Martin Anohhini ja Niklas Sildre söödud väravaks vormistas.
Teist veerandaega alustati tempokalt, kui Marcos Timmusk koostöös Taavi Ahmaniga seisu viigistas. Minutid hiljem viis Nikita Terentjevi värav Team EESTI juhtima, kuid soomlased midagi kergelt käest ei andnud ning Roope Rautiainen viigistas taas mängu. Pool minutit hiljem läksid Haukat taas juhtima. Veel enne teise veerandaja lõppu viskasid põhjanaabrid 5. värava.
Kolmandal veerandil viskas Team EESTI eest värava Robin Sepma, söödu autoriks Marcos Timmusk. Tasavägine kohtumine lõpetati seisuga 5:4.
 Vastaste väravavaht Kalle Strand sooritas 31 tõrjet, Team EESTI väravasuul alustas Aleksei Gulevski, kes 16 korral värava tühjana hoidis ja vahetusest sekkunud Georg Vladimirov sooritas 9 tõrjet.

Peatreener Pelle Sildre kommenteeris kiiret nädalavahetust nii:

'' Hooaja esimesed mängud näitasid meile suuna kätte, milline on vastaste tase, millised on kiirused ning kui tähtis on meeskonnatöö. Suurepärane võimalus õppida ning areneda individuaalselt kui meeskonnana. Ees ootab Team EESTI U16 meeskonnal raske aga väga arendav hooaeg.''

Uus sõit ja järgmised vastased ootavad Team EESTI U16 ees juba 19. septembril.