Team EESTI U16 käis taas põhjanaabrite juures kogemusi ammutamas
21.09.2020
Põhjanaabrite juures U16 Mestis sarjas jätkas ka Team EESTI U16, kes laupäeval madistas eakaaslastega kahel järjestikusel kohtumisel.

Esimene mäng leidis aset Myllypuron jäähallis, kus vastateks Viikingit JoVi.

Riietusruumi mõtteid koguma siirduti esimeselt veerandajalt võõrustajate 5:0 üleoluga; väravate autoriteks Gergo Mihalik, Oskari Jokinen,  Teemu Häkkinen  ja Niki Väänänen, kes kahel korral skooris.

Teisel veerandajal avas Team Eesti skoori Nikita Tailakov, söödupunkti enda arvele kirjutas Rolan Luht. Sellele vastas võõrustajate meeskond samuti väravaga, kui Teemu Häkkinen litri eestlaste võrku saatis.
30. minutil vormistas Team EESTI ründaja Kristofer Neltsase söödu väravaks Nikita Terentjev.
Enne veerandaja lõppu skoorisid viikingid veel neljal korral ja tabloo näitas vaheajale minnes seisu 10:2.

Kolmandal veerandajal Team EESTI skoori ei suurendanud, vastaste poolt lendas meie võrku veel 8 väravat ja esimene kohtumine lõpetati skooriga 18:2.

Viikingite väravavaht Ville-Veikko Stenbom sooritas 33 tõrjet, Team EESTI eest hoidis väravasuul korda esimesel kahel veerandajal Georg Vladimirov, kes 38 tõrjet ning vahetusest tulnud Nikolai Suhhov 27 tõrjet sooritas.

Kiire analüüs ja hingetõmbe paus ning ees ootas kohtumine HJK-ga:

Esimesel veerandajal avas vastaste poolt skoori Niilo Raitio, millele Team EESTI enne vaheaega vastas, kui Eduard Drozdovi söödu HJK võrku läkitas Nikita Tailakov.

Teise veerandaja ainsa värava viskas Robin Sepma, resultatiivse söödupunkti kirjutas enda arvele Aleksandr Smirnov ja veerandaeg lõppes seisuga 1:2.

Kolmandal veerandajal skooris taas Team EESTI, sedapuhku Nikita Tailakov.
HJK võitles visalt edasi ja 55. ning 56. minuti väravatega viigistas skoori.
Kohtumise normaalaeg lõppes seisuga 3:3 ning järgnes lisaaeg, kus kuldse värava viskas HJK.

Vastaste väravasuul sooritas Sebastian Vainikka 40 ja Team EESTI poolel Georg Vladimirov 52 tõrjet.

Järgmised kohtumised ootavad ees 3. oktoobril, vastasteks sel korral K-Espoo EPS ja Haki.