Team EESTI U18 väravaid täis nädalavahetus Soomes
21.09.2020
Laupäeval sõitis põhjanaabritele külla Team EESTI U18, kes Mestis U18 sarjas hooaega jätkas.

Esimene kohtumine leidis aset taas Kauniaisten jäähallis, kus vastasteks tuttavad eakaaslased  Grankulla IFK-st.

Väravaid visati laupäeval kõvasti: juba kaks minutit pärast avavilet lendas Otso Hahkala poolt teele pandud litter Team EESTI väravasse. Kaheksandal mänguminutil sahises võrk taas, kui Saku Sojakka ja Topias Teukku söödud vormistas väravaks Teemu Särme. Eesti poisid aga vankuma ei löönud ja vendade Potšinokite koostööna näitas seis tablool pool minutit hiljem 2:1. Kiirelt vormistas Team EESTI ka viigivärava, kui Patrick Kookmaa söödust viskas värava Mihhail Lupanov. Veel enne veerandaja lõppu viis sini-must-valged juhtima Deniss Kontseus.

Hea hoo pealt jätkus Team EESTI U18 väravatesadu teisel veerandajal, kui Patrick Kookmaa ja Marek Potšinoki söödud 24. minutil väravaks vormistas Erik Potšinok. Mõned minutid hiljem leidis Patrick Kookmaa sööt Deniss Kontseuse, kes omakorda litri Toomas Morelile saatis ja viimane sellest ka 2:5 seisu tegi. Korralik saun vastaste värava all jätkus, kui Niklas Sildre skoori veelgi kasvatas ning veerandaeg lõpetati seisuga 2:7; viimane värav valmis Nikita Borodaevi ning Deniss Kontseuse koostööna.

Kolmas veerandaeg algas taas Deniss Kontseuse väravaga, söödupunkti enda arvele lisas Konrad Kudeviita. Sel korral vastas GrIFK rünnakuga, millest Ville Rapo ka värava viskas. Veel enne lõpuvilet jõudsid Deniss Kontseus ja Nikita Borodaev taas litri vastase võrku visata ning kohtumine lõppes seisuga 3:9.

Vastaste väravavaht Antti Keronen sooritas 25 tõrjet, kuni ta 35. minutil välja vahetati ning Rasmus Ahlblad jätkas 13 tõrjega; Team EESTI väravasuul tegi 41 tõrjet Renat Aznibakiev.

Pühapäeval ootas ees Kaarela jäähall ning Karhu-Kissat.

Selleski mängus visati hoolega väravaid:
K-Kissate vise maandus Team EESTI väravas 6:46, kui Jan Kienberger tiimikaaslaste söödud võrku saatis. Minutid hiljem lennutas võõrustajate ründaja Julius Laukkanen litri taas pääsukeste võrku. Paari minutilise vahega skoorisid taas Karhu-Kissat ning seis tablool näitas 4:0. Enne esimese veerandi lõpuvilet vormistas Konrad Kudeviita Rico Velja ja Nikita Borodaevi söödud väravaks.

Teist veerandaega alustasid vastased kiirelt ja Otto Latvala viskas tabloole seisuks 5:1.
28. minutil tegi Julius Laukkaneni söödust värava Marcus Do Rosario.
Rohkem väravaid teisel veerandil ei nähtud.

Kolmandal veerandajal viskasid 44. minutil Kissate ründaja Akseli Pennanen ning 47. minutil Robin Sundberg värava. Team EESTI poolelt vastati 52. minutil samuti väravaga, kui Patrick Kookmaa ning Nikita Stepanovi söödust viskas Deniss Kontseus värava.
Kissate poolelt skoorisid enne veerandaja lõppu veel Jan Kienberger, Peetu Pitkäkoski, Iiro Niemi, Marcus Do Rosario ja Anton Paakkala. Lõppskooriks tabloole jäi 13:2.

Vastaste väravavaht Uno-Axel Uotila sooritas 28 tõrjet; Team EESTI puurilukk Semjon Solomanin samuti 28, kuni Renat Aznibakiev ta kolmandal veerandajal välja vahetas ja 16 tõrjet sooritas.

Peatreener Balint Fekti võttis hoogsa nädalavahetuse kokku nii: ''Nädalavahetusele eelnenud päevad olid üsna ärevad: mängijad elasid läbi mitmeid stressirohkeid olukordi, mida nende ealised igapäevaselt tegema ei peaks. Kumbagi mängu alustasime ebalevalt ja fookus oli paigast ära - ka tulemuses kajastus see üsna kiirelt. Laupäevasel mängul GrIFK vastu oli meil energiat ja kui suutsime ka mõtted õigesse kohta suunata, tegime väga hea heitluse! Pühapäevasel matšil K-Kissate vastu alustasime ka üsna hea hooga, kuid energiat kaheks järjestikuseks mänguks jäi puudu. Laupäeval suutsime rakendada kõiki muudatusi, mida oleme kahel eelneval nädalal proovinud sisse viia, mis kokkuvõttes tagasid meile ka edu! Mis puudutab pühapäevast mängu: teeme omad järeldused, põletame kõik salvestused ja lähme parema hooga edasi!''

Uued heitlused juba 3. ja 4. oktoobril, kui vastasteks HAKI ja K-Espoo Ch eakaaslased.