Eesti Naiste Hokiliiga stardib esmakordselt 5 naiskonnaga
11.10.2019
12. oktoobrist algab Eesti Hoki naiste meistriliiga, kus võistleb sel hooajal esmakordselt 5 võistkonda: HK Roosa Panter Tallinnast, HK Fellin Fuuriad Viljandist, Tartu Hokiklubi Säde, Kohtla-Järve HC Everest ning debüteeriv HC Grizzlyz Tallinnast. Naiste Hokiliigas saab sel hooajal muudatusena võidu eest 3 punkti asemel 2 punkti, mängitakse ilma lisaaja ja play-offideta. 

Eesti Jäähokiliidu tegevjuht Rainer Komi sõnul on naiste liiga käivitamise eesmärk ja panustamise peamine mõte tulevikus välja panna Eesti jäähoki naiskond MM-ile ja pakkuda seeläbi kohalikele hokinaistele kõrgemat väljundit sportliku potentsiaali saavutamisel. Sama kinnitavad kõik võistkonnad lisades, et liigas osalemisega panustatakse ka ala üldisele arengule Eestis. Viienda võistkonna liitumist naiste hokiliigaga peavad oluliseks tähiseks kõik. Sel hooajal on naiste liigas osalevaid võistkondi rohkem kui Coolbet Hokiliigas. Samuti näitab liiga ja ala arengut see, et lisandunud uusi noori mängijaid pea kõikidesse naiste võistkondadesse.

"Liigaga otsustasime liituda eelkõige sellepärast, et tahame areneda tiimina. Iga mäng annab kogemuse ning terve eelmise hooaja treenisime eesmärgiga sel hooajal mängida juba liigas. Muidugi tahame ka arendada naiste ja tüdrukute jäähokit. Loodame, et mida rohkem naiste tiime on esindatud liigas, seda rohkem tähelepanu hakatakse naiste jäähokile pöörama. Oleme tänaseks jõudnud sinnamaani, kus hokiliigas on naiste tiime rohkem kui meeste omasid. Hokiliiga arenedes loodame, et kõikide tiimide tase tõuseb, toimub areng ning jõuame juba varsti välja koondiseni. Usun, et see on hetkel kõikidel üks eesmärkidest. Samuti loodame, et jäähoki kui sport muutub eestlaste suhtes populaarsemaks. Mida rohkem liigad (nii meeste kui naiste) arenevad, seda rohkem on lootust saada kajastust, mis aitab antud spordiala edasi kanda teiste inimesteni," kommenteeris Veronika Tiganik liigaga liitumist debüteerivast HC Grizzlyzest.

"Fuuriad on saanud nüüd 2 hooaega harjutada ja oleme valmis andma võrdseid lahinguid kõigile konkurentidele. Kõik eelmistel hooaegadel mänginud naised on rivis, välja arvatud paar, kes Tallinna klubist Gryzzlyz "laenatud" olid. Liitunud on mõned tublid noored, kes ka võistlustel osalevad. Teeb rõõmu, et on nii palju naiskondi, et ka kõik vanad jätkavad ja 1 uus klubi liitus. Tänu meile katab naiste jäähoki kaart tervet Eestit. Pingutame, et kaardile jääda ja Lõuna-Eesti lippu kõrgel hoida," kommenteeris mõtteid algavast hooajast Eve Elken Viljandi hokiklubist Fellin Fuuriad.

HK Säde kapten Merlin Griffin: "Mängud tulevad kindlasti väga tasavägised. Hokiklubi Sädega on sel hooajal liitunud palju uusi mängijaid, kelle jaoks algav hooaeg on esimene. Praeguse seisuga tundub liiga tulevik helge. Kindlasti tuleb klubidel jätkata töötamist edasise arengu nimel ning teha koostööd naiste jäähoki edendamisel." HK Säde juhatuse liige Helen Mahla lisas, et klubiga on lisandunud noori mängijaid, kes kaasatakse ka meistrivõistluste kõikidele mängudele. "Seega on meie klubi eesmärk keskenduda hetkel pigem tulevikule ja järgmistele hooaegadele, aga nagu meie kapten juba mainis, anname kindlasti oma parima igas mängus," lisas Mahla.

HK Roosa Panteri kapten Diana Kaareste ütles samuti, et naiste liiga on baas naiste hoki tulevikule. "Suvine ettevalmistus kulges plaanipäraselt ja sellele lähtuvalt saame alustada oma hooaega paljutõotavalt. Tuleb väga tasavägine ja põnev hooaeg. Iga uus hooaeg arendab nii hokimängijaid, kui toob uusi särasilmseid hokisõpru väljakute äärde. Eks Eesti meistrivõistlused ongi baas naiste hoki tulevikule. Parimatest parimad pääsevad maailmaareenile täisväärtuslikult esindama Eestit," kommenteeris Kaareste.

Maria Disko tiitlit kaitsvast HC Everestist möönis, et ka nende koosseis on oluliselt muutunud uute mängijate näol. "HC Everest kavatseb see hooaeg vaatamata koosseisu muutmisele oma positsioone säilitada. Meil tulnud palju uusi mängijaid ja on vaja nüüd aega, et treenida nendest head mängijaid. Saime ka hea väravavahi ja loodame, et talle hakkab meeldima meie liiga. Ta on 17. aastane, hetkel kuskil ei mängi ja see on meie jaoks väga hea, kuna tema tase on hea. Sel hooajal osaleme ka Vene harrastajate liigas ning plaanis on korraldada ka turniir," lisas Disko.

Naiste Hokiliiga ajakava ning mängude reaalajas tulemused leiad siit.

12. otoober 2019
18:30Škoda jäähall
HC Grizzlyz – HC EVEREST
12. oktoober 2019 20:10 Škoda jäähall HK Roosa Panter – HK Säde
20. oktoober 2019 10:00 Astri Arena HK Säde – HK Fuuriad
26. oktoober 2019 18:30 Škoda jäähall HK Roosa Panter – HC EVEREST
26. oktoober 2019 20:10 Škoda jäähall HC Grizzlyz – HK Säde
2. november 2019 16:00 Viljandi jäähall HK Fuuriad – HK Roosa Panter
2. november 2019 18:00 Astri Arena HK Säde – HC EVEREST
9. november 2019 16:00 Viljandi jäähall HK Fuuriad – HC Grizzlyz
16. november 2019 20:00 Škoda jäähall HC Grizzlyz – HK Roosa Panter
23. november 2019 16:00 Viljandi jäähall HK Fuuriad – HK Säde
23. november 2019 20:30 Škoda jäähall HK Roosa Panter – HC Grizzlyz
30. november 2019 16:00 Viljandi jäähall HK Fuuriad – HC EVEREST
7. detsember 2019 15:00 Astri Arena Treeninghall HK Säde – HK Roosa Panter
21. detsember 2019 18:00 Astri Arena HK Säde – HC Grizzlyz

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI