Harri Koll:''Eesmärgiks on kindlasti mõlemad mängud kodusel turniiril võita!''
26.11.2020
Täna jutustab oma tegemistest Harri Koll, kes sündinud ja hokihoo sisse saanud Jõgevamaal. Teist hooaega järjest valitseva Eesti meistri ridadesse kuuluv 22-aastane mängumees on samuti kogemusi Ameerika Ühendriikidest ammutanud: karjääri sisse jääb suisa kolm hooaega hokit suure lombi taga.  


2016. aastal käisin Leedus, Klaipedas showcase laagris. Jäin enda mängustiiliga silma ühele teenerile, kes oli mind valmis Ameerika Ühendriikidesse aitama. Järgneval kolmes aastal mängisin WSHL-i liigas kolmes erinevas klubis: Butte Cobras, West Sound Warriors ja Oklahoma City Blazers klubide eest. 
Kohapealne sisseelamine eriliselt raskusi ei valmistanud, kuna teadsin juba milline on kohalik stiil ja milliseid ettevalmistusi selleks teha on vaja. Kõige enam valmistas ehk raskusi teise ajavööndiga harjumine, ajavahe seejuures oli Eestiga kuni 10 tundi. 
USA hoki on oluliselt füüsilisem ja kiirem, seal tuli minu tugev füüsis ja pikkus kindlasti kasuks. 
Kuna Ameerika on niivõrd suur ühendriik ja mängud toimusid erinevates osariikides, sai enamus läänerannikust läbi sõidetud ja uue ümbruskonnaga tutvutud. Kindlasti oli kõige põnevam mängimise kõrvalt kohalikke vaatamisväärsusi näha, millega tutvumiseks hokiklubid ka ühiseid väljasõite planeerisid. 

Tänavune hooaeg Välk 494 ridades on järjestikku teine, kuidas eelmise sesooniga rahule jäid? 

Möödunud hooajaga jäin väga rahule. Kõik eesmärgid, mis enne hooaega püstitasime, said ka täidetud. Peamine eesmärk oli tulla Tartu Välk 494 klubiga Eesti meistriks, mille jõudsime ka enne koroona aega ära täita. Kahjuks karikamängud jäid pidamata. Tänavusel hooajal tundub liiga tase olevat oluliselt ühtlasem. See teeb ka mängud palju tasavägisemaks ja pingelisemaks. 

Kuidas valmistusite Balti Hokiliigaks?

Balti liigaks oleme valmistunud hooaja algusest saati, ka trennides on peamine rõhk just sellel. Meie alagrupi turniir toimub kodupubliku ees Tartus, andes meile vastaste ees ka hea eelise. 
Eesmärgiks on kindlasti mõlemad mängud kodusel turniiril võita, et tagada edasipääs detsembris toimuvale Final Four turniirile Lätis. 
Isiklikke eesmärke ei ole seadnud, kuid mõne värava löömine oleks väga suur kordaminek.

Vaadates tulevikku, millised on eesmärgid ja ambitsioonid? 

Hetkel ja kindlasti ka lähitulevikus näen ennast Tartu ridades mängimas. Tunnen ennast siin mängides kodusel ja ka kõik arenemisvõimalused on siin olemas. 

Harri tegemistel saab silma peal hoida juba homme Tartus, Astri Arenal algaval Balti Hokiliigal! 


OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI