Möödunud nädalavahetuse sündmused
15.02.2021
Lisaks hokilaupäevale Coolbet liigas ning naiste meistrivõistlustele, toimusid mitte enam nii karges talvekülmas üle Eesti taas huvitavad hokiüritused, samuti täitus Robert Roobal Liigas maagiline number.

Laupäeval kõlas vile Tondiraba jäähallis, kui HC Vipers kohtus Narva PSK-ga.
Avakolmandik lõppes külaliste 0:2 eduseisuga, mis teisel perioodil Marek Potšinoki väravatest tasa tehtud sai ja viimasele kolmandikule mindi juba 2:2 viigilt vastu. Aleksandr Titov ja Nikita Kirillov kasvatasid narvakate edu ja kuigi Sergei Ivanov skooris samuti Vipersi eest, kuulusid võidupunktid sellest kohtumisest Paemurru Spordikoolile.

Tund hiljem algas madin Tartus, Astri Arenal kui omavahel kokku läksid tabeli esimene ning teine koht Välk 494 ning HC Panter
Kahe klubi jaoks oli see kolmas omavaheline mõõduvõtt, mis esimest korda leidis aset Välgu kodujääl. Kummalegi kuulus varasematest kohtumistest üks võit.

Esimene litter lõpetas võrgus juba kohtumise 12. sekundil, värava autoriks Vassili Titarenko. Välk kasutas kodujää eelist ja esimesel kolmandikul külalistele palju hinamisruumi ei jätnud. Teisel perioodil said pealinlased hea hoo sisse, kuid kokkuvõttes kuulus mäng võõrustajaklubile. Kohtumise lõpul näitas tabloo 9:6.
Välk 494 ei ole sel hooajal peetud seitsmel kodumängul punkte külalistele kordagi loovutanud.

Kõik laupäevased väravad:

Liigatabeli esimest kohta hoiab 12 kohtumise järel 21 punkti omav Välk 494, teisel kohal on 11st kohtumisest võidetud 13 punktiga HC Panter ning pronksile pretendeerib HC Everest 10 punktiga.

Samuti toimus 13. veebruaril kohtumine naiste meistriliigas, kui Haabersti jäähallis mängis HK Roosa Panter lõunaeestlastega klubist Säde

Seni peetud kahest kohtumisest kuulusid mõlemad võidud pantritele, kes ka laupäeval domineerisid ja punktid noppisid.
Laupäevase kohtumise järel kasvatas HK Roosa Panter oma edu liigatabelis veelgi, asudes nüüd 15 punktiga esikohal, teist kohta hoiab HC Everest-Grizzlyz 9 punktiga ning 3. ja 4. kohal asuvad HK Säde ja HK Fuuriad.

Laupäeval, 13. veebruaril kohtusid Liigas omavahel HPK ning JYP ja taas sai näha ühel jääl kahte Eesti meest üksteisega mõõtu võtmas: Kristjan Kombe ja Robert Rooba.
Kuigi kohtumine lõppes seisuga 3:2, oli külalisklubi mõlema JYPi värava autoriks just #88 Rooba.

Need väravad tähistasid ka Roberti 100 punkti täitumist Liigas, mille hulka kuulub 60 väravat ning 40 söötu.

Laupäeval toimus Sargvere küla liuväljal sõbrapäeva jäähokiturniir, kus võistlesid kolm meeskonda: võistkond Toits, Sargvere spordiklubi ja Imavere. Hiljem toimus eraldi võistlus ka lastele. Pikemalt saab lugeda Sargvere küla Facebooki lehelt

Fotod: Klaarika Uusmaa

Pärnu rannaäärne külmutusseadmega jääväljak ei saanud laupäeval samuti puhata, kui sõpruskohtumise pidas pärnakate hokipunt ning HK Fuuriad

14. veebruaril toimus Võrumaa Spordiliidu, linna ja Võru Kannel koostööna korraldatav esimene Iluuisufestival, mille raames noored kas üksi või grupiga oma kavasid Võru linna keskväljakul esitada said. Kokku sai näha üle 10 etteaste.
Kohal oli ka Vastseliina hokiklubi, kes huvilistele uisutehnikaid ette näitas.

Sõbrapäeval pidasid Pirita väliväljakul sõpruskohtumise Kaitsejõudude Hokiklubi ja Saku hokiklubi, milles Saku oma paremust näitas.

Lelle hokiväljakki täitus 14. veebruaril tulise mänguga, kui omavahel kohtusid Lelle HK Saurused ja HK Uudeküla Päts. Kohtumise võitis külalisklubi.