Tartu Kalev-Välk mängib alati kullale
30.09.2017

Kaheaastase vastase vaheaja järel taas Nordic Power Hokiliigaga liitunud Tartu Kalev-Välk komplekteeris hooajaks tugeva meeskonna ega tee saladust tõsiasjast, et heideldakse kuldmedali nimel.

“Eks vaatame, kuidas meil välja tuleb. Eesmärgid peavad alati olema kõrged,” sõnas Tartu Kalev-Välgu esindaja Oleg Litvjakov Nordic Power Hokiliiga hooajaeelsel tutvustusüritusel.

“Arvestades üldist huvi meie tegemiste vastu võime loota, et meie fännid on jäänud meiega ning fänniarmee isegi suurenes. Kui fännid meid toetavad, siis meeskond hakkab hästi mängima,” lisas Litvjakov.

Meeskonna põhituumiku moodustavad varasematel hooaegadel Tartu Kalev-Välgu eest mänginud “veteranid” nagu Vassili Titarenko, Anton Jastrebov, Maksim Rõbuškin, Anatoli Jakovlev, Igor Savvov ja Mihkel Võrang.

“Raske on 30-aastaseid veteranideks. Need on Vassili Titarenko, Maksim Semjonov, Jastrebov, Jakovlev, Rõbuškin. Ma ei loe neid veteranideks, kuid tuleb välja, et Eesti mõistes on neist saanud veteranid,” ütles Litvjakov.

Lisaks leiab Kalev-Välgu koosseisust mitmeid Tartu noori hokimehi ja välismaalasi. Neist nimekaim on Dagestanist pärit Pahrudin Gimbatov. 30-aastane Gimbatov on jääl vingete väravate asemel kuulsust kogunud suure kaklejana – näiteks KHL-is Tšerepovetsi Severstali eest sai ta aastatel 2012-2014 jääle 40 matšis, mille jooksul viskas neli väravat, aga teenis koguni 102 karistusminutit. Esimeses liigamängus teda veel uisutamas ei näe, kuid juba oktoobrist võib Eesti hokipublik 193 cm pikkust ja 105 kilogrammi kaaluvat endist KHL-i tuusa oma silmaga näha.

Eelmisel hooajal HC Tallinna eest mänginud ja varem HC Panteri särki kandnud ründaja Mihkel Võrang ütles, et liitus kahe töökoha kõrvalt meelsasti Kalev-Välguga. “Seal mängivad paljud vanad Välgu vennad, nendega koos on hea mängida. Oma ainsa meistrikulla võitsin Välgu rivistuses, nüüd tahame taas kullale mängida,” ütles Võrang.

Tartu Kalev-Välgu peatreener on Valeri Lebedev ning abitreener Vassili Titarenko.

TARTU KALEV-VÄLK

Koduhall: Tartu Lõunakeskuse jäähall

Särkide värvid: must ja kollane

Peatreener: Valeri Lebedev

Abitreener: Vassili Titarenko

Esindaja: Oleg Litvjakov

MEESKONNA KOOSSEIS

Väravavahid: Vjatšeslav Ksenofontov, Urmas Koorits, Mihhail Meyer

Kaitsjad: Aleksander Poljakov. Pavel Prokopenko, Egor Luzgin, Artur Tiido, Maksim Rõbuškin, Anatoli Jakovlev, Igor Savvov, Sergei Filippov, Pahrudin Gimbatov, Martin Terna

Ründajad: Dmitri Kuznetsov, Mark Tihhomirov, Vassili Titarenko, Mihkel Võrang, Anton Jastrebov, Anton Seleznjov, Vladimir Shepelev, Ragnar-Hindrek Russ, Markkel Luiv, Maksim Bogdanov, Oleksii Lubnin, Olev Kork


OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI