Baltic Hockey League


2020/2021 startis Balti Hokiliiga (Baltic Hockey League) kolme Balti riigi jäähoki alaliitude koostööna.
Piloothooajal viiakse läbi kaks alagrupi turniiri ja finaal nelja parima võistkonnaga ehk Final Four. 
Igast riigist osaleb 2 klubi, kes alagrupis omavahel ühe korra läbi mängivad ning järgmisesse ehk otsustavasse ringi edasi pääsevad. Viimases ringis ehk Final Fouris, mis toimub 18.-20. detsembril Lätis, Rēzeknes mängivad neli klubi omavahel läbi ühe korra ja Balti Hokiliiga meister selgub paremusjärjestuse alusel. 

Esimene Balti Hokiliiga meister pälvib karika ja medalid, samuti tunnustatakse turniiri parimat väravavahti, kaitsjat, ründajat ja valitakse MVP (kõige väärtuslikum mängija).

Kuus osalevat meeskonda võistlevad omavahel kahes alagrupis, mis kumbki nime saanud lõunanaabrite teenekate sportlaste järgi: Sandis Ozoliņši, lätlasest Stanley karikavõitja, ja Darius Kasparaitis, 1992. aasta Olümpiamängude kuldmedalist.


Sandis Ozolinsi nimelisse alagruppi kuuluvad:

     Tartu Välk 494  (EST)         HK Mogo Riga (LAT)        Kaunas Hockey (LTU)

Darius Kasparaitise nimeline alagrupp:

     HK Liepaja (LAT)          Narva PSK (EST)        Hockey Punks Vilnius (LTU)


Novembri lõpus võõrustab Tartu jäähall, Astri Arena oma esimest suurturniiri ajaloos, kui Lõuna-Eestis mängivad Balti Hokiliiga alagrupi turniiril Eesti, Läti ja Leedu hokiklubid. Leedu jäähoki eelmise hooaja meistriliigas teisena lõpetanud hokiklubi Kaunas Hockey mängib esimese mängu Tartus turniiri võõrustava valitseva Eesti meistri Tartu Välk 494-ga reedel, 27. novemberil.

Läti möödunud hooaja meistriliiga kolmas meeskond HK Mogo mängib oma esimese mängu Balti Hokiliigas laupäeval, 28. novembril Leedu klubi Kaunas Hockey vastu.  Tartu turiiri viimane kohtumine peetakse Eesti ja Läti klubide vahel, kui 29. november võõrustab Tartu Välk 494 HK Mogo Riiast.


Mängude ajakava:
 
R 27.11.2020 17:00 
                      Tartu Välk 494     vs   Kaunas Hockey

L 28.11.2020 18:00 18:00 
                   Kaunas Hockey  vs  HK MOGO Riga

P 29.11.2020 16:00 

                  Tartu Välk 494  vs  HK MOGO Riga


Samal ajal mängitakse teine alagrupi turniir Leedus, Vilniuse vastvalminud jäähallis, kus Eestit esindab Narva Paemurru Spordikooli meeskond. Jääl sõidavad Narva PSK-le vastu HK Liepaja Lätist, kes lõppenud hooajal oli Läti Optibet Hokiliigas neljas meeskond, ja Hockey Punks Vilniusest, samuti oma meistriliiga möödunud hooaja neljas meeskond. 


Eelmisel kolmel hooajal on Eesti, Läti ja Leedu jäähokiliidud varasema koostööna korraldanud ühiselt Balti karikavõistlusi (Baltic Challenge Cup), mis tänavu küll paraku aset ei leidnud. Seetõttu on rõõm eriti suur, et saame hokifännidele kodusel areenil uhket jäähoki elamust siiski pakkuda läbi klubispordi. 


Toome saalid täis ja aitame meie klubidel püüda unistust turniiri võidust!

OTSID

KINGITUST

VÕI 

FÄNNIKAUPA ?

VAATA, MIDA PAKUME: 

E-POODI